Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mantas Petruškevičius   |   2015-03-04

Sukurta banko kortelė - kompiuteris

  
Sukurta banko kortelė - kompiuteris Netrukus piniginėje nešiosimės išmanųjį banko miniprocesorių.
Jau visai greitai, norint sužinoti savo sąskaitos likutį, nebereikės kaskart jungtis prie internetinės bankininkystės ar visai be reikalo gaišti laiką eilėje prie bankomato.

Išmaniosios technologijos sparčiai beldžiasi į dar vieną sritį – netolimoje ateityje didelės permainos laukia bankų kortelių, be kurių šiandien neįsivaizduojame savo apsipirkimo. Tos kortelės, prie kurių buvome ir tebesame įpratę, pasikeis neatpažįstamai. Vietoj įprasto plastiko gabalėlio, su kuriuo galime atsiskaityti visame pasaulyje, piniginėje netrukus nešiosimės išmanųjį banko miniprocesorių.

Kompanijos „Mastercard“ pristatytą „Display Card“ mokėjimo kortelę galime drąsiai vadinti išmaniąja. Užteks turėti vieną vietoj dviejų ar trijų, kurias dabar dažniausiai kasdien visur nešiojamės. Tad pažvelkime į šią naujovę iš arčiau.
Likutis bus matomas visada
 
Jau visai greitai, norint sužinoti savo sąskaitos likutį, nebereikės kaskart jungtis prie internetinės bankininkystės ar visai be reikalo gaišti laiką eilėje prie bankomato. Sąskaitoje esamą pinigų sumą bus galima sužinoti vos pažvelgus į kortelę. Vaizdas specialiame ekranėlyje, panašiame į skaičiuotuvo, dešiniajame kortelės kampe bus prieinamas tik kortelės savininkui įvedus PIN kodą, todėl vagystės atveju nerimauti teks kur kas mažiau, nei tenka dabar.
 
Kūrėjai teigia nei kiek nepakeitę visiems įprastos kortelės pavidalo, dydžiu ir plonumu ji irgi niekuo nesiskirs nuo dabartinės. Be to, kaip teigiama, įmontuota speciali miniatiūrinė baterija veiks ilgiau, nei numatytas pačios kortelės gyvavimo laikas, taigi dažnų trikdžių ar neplanuotų „išsijungimų“ neturėtų pasitaikyti.
 
Vietoj kodo – pirštas
Atrodo, jog „Display Card“ gamintojai „Mastercard“ padarė viską, kad naujosios kortelės būtų nepriekaištingo saugumo. Kortelės paviršius padengtas specialiu permatomu sluoksniu, kuris atpažįsta tik kortelės savininko piršto antspaudą. Norint atrakinti kortelę nenaudojant PIN kodo, tereikia pasirinkti galimybę specialiame laukelyje priliesti ją pirštu.
 
Atsiskaitant kortele parduotuvėse taip pat vietoj PIN kodo bus galima pasinaudoti šia funkcija, panašiai, kaip naudojantis bekontakte kortele (angl. contactless card). Naudojantis banomatais, kaip ir anksčiau, vis dar reikės senojo PIN kodo.
 
Piršto antspaudą atpažįstanti funkcija pavadinta „Zwipe Mastercard“. Ji buvo sėkmingai išbandyta Norvegijoje ir Lenkijoje. Jungtinėje Karalystėje šią naujovę planuojama pradėti diegti per ateinančius 12 mėnesių.
 
Iš svarų į eurus
 
Naudojantis viena išmaniąja atsiskaitymo kortele, piniginėje nebereikės vežiotis viso kalno kitų, skirtingų valiutų kortelių. Mokėjimą iš svarų į eurus bus galima pasikeisti keliais mygtuko paspaudimais.
 
Priekinėje dalyje matoma žalia ir raudona mikrošvieselės parodys, kuri valiuta yra pasirenkama mokėti.
Pavyzdžiui, atvykus į Lietuvą ar bet kurią kitą šalį, apie valiutų keitimą bus galima pamiršti; prieš atliekant mokėjimą kita valiuta, sąskaitoje esama suma vienu mygtuko paspaudimu automatiškai pasikeis iš svarų į eurus. Ši funkcija padės sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų: turistams nebereikės sukti galvų dėl didelių komisinių mokesčių keičiant valiutas.
 
Visos sąskaitos vienoje vietoje
 
Daugelis bankų dažnai išduoda ne po vieną mokėjimo kortelę. Debetinė, kreditinė, taupomoji ir verslo ar individualios veiklos sąskaita – visos jos neretai būna laikomos tame pačiame banke.
Išmaniosios kortelės gamintojai klientams žada, jog visos to paties banko sąskaitos bus prieinamos vienoje išmaniojoje kortelėje. Panašiai, kaip ir pereinant iš vienos valiutos į kitą, vienu mygtuko paspaudimu bus galima „vaikščioti“ iš vienos asmeninės sąskaitos į kitą. Turint daugiau nei vieną sąskaitą, prieš kiekvieną naują apsipirkimą kortelės savininkas galės pats pasirinkti, iš kurios pageidauja atsiskaityti.
 
Nematomas kortelės numeris
Kita puiki priemonė maksimaliam saugumui užtikrinti – nematomas kortelės numeris. Iki šiol daugiausiai pasitaikančių sukčiavimo atvejų užregistruojama dėl visiems prieinamų pačios kortelės duomenų. Netrukus to bus galima išvengti, mat naujosios išmaniosios technologijos leis paslėpti nuo nepageidaujamų asmenų akių iki 12 kortelės numerio skaitmenų, kitus 4 paliekant matomus paties savininko patogumui.
 
Kintamas apsaugos kodas
Kas kartą apsiperkant internetu arba įsigyjant prekę telefonu apsaugos sistema paprašo įvesti ar padiktuoti žodžiu specialųjį trumpą apsaugos kodą, dar žinomą kaip CVC2. Jį turi tiek debetinės, tiek kreditinės kortelės. Kodas susideda iš trijų skaitmenų, jį surasti galima kitoje kortelės pusėje ją apvertus.
Atrodo, kad jau labai greitai kortelės vartyti nebereikės, o CVC2 kodo įsiminti nebus jokio reikalo. Išmaniosios „Display Card“ kortelės ekranėlyje jį galėsime įjungti žinodami savo PIN kodą arba naudodamiesi piršto atspaudo atpažinimo funkcija kiekvieną kartą, kai tik to prireiks. Computer repair, Laptop repair. Siekiant užtikrinti dar didesnį saugumą, skaičių kombinacija kas kelias valandas automatiškai bus keičiama.
Taigi akivaizdu, jog išmaniosios technologijos netrukus pasibels į dar vieną mūsų kasdienio gyvenimo sritį. Greta išmaniųjų televizorių, mobiliųjų telefonų ir balsu valdomų mikrobangų krosnelių jau labai greitai nebeturėtų stebinti ir išmaniosios banko kortelės.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Asmeniniai finansai, Bankai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentas kaime priverstas ieškotis nakvynės. Ateina pas ūkininką ir prašo priglausti. Ūkininkas:
- Matai, ankštai gyvename. Gali pernakvoti pas mano dukrą vienoje lovoje arba įsitaisyti tvarte.
Studentas mąsto: "Turbūt ir duktė to ūkininko baisi, kad su svetimu į lovą guldo. Gal raupsuota kokia..."
Nusprendžia nakvoti tvarte. Ryte studentas prausiasi prie šulinio. Prie jo prieina graži mergina ir atneša rankšluostį. Studentas nustebęs klausia:
- Kas tu tokia, gražuole?
Mergina:
- Aš ūkininko duktė. O kas tu?
Studentas:
- O aš asilas. Va, iš to tvarto...