Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-07-11

Suskaičiavo N. Farage’o pinigus –kolegai iš Lietuvos neprilygsta

  
Suskaičiavo N. Farage’o pinigus –kolegai iš Lietuvos neprilygsta
© Gage Skidmore nuotr.
Po išrinkimo į EP 2014 m. N. Farage’as iš ES ir kitų šaltinių uždirbo apie milijoną eurų.
Pagal pajamas iš papildomos veiklos N. Farage’as yra daugiausia iš papildomos veiklos uždirbantis britų atstovas EP

Britų politikas Nigelas Farage’as gauna ne tik solidų atlygį iš jo aršiai kritikuojamos Europos Sąjungos (ES) biudžeto – laisvu metu nuo darbo Europos Parlamente jis užsidirba dar antra tiek, tačiau jam dar toli iki vieno Lietuvos politiko.

Europarlamentarai per metus uždirba maždaug 100 tūkst. eurų (apie 89 tūkst. svarų sterlingų), taigi, per 5 metų kadenciją jiems atskaičiuojama apie 0,5 mln. eurų.
Darbas pagrindinėje ES teisėkūros institucijoje jos nariams nedraudžia užsiimti kita veikla ir užsidirbti papildomai. Pavyzdžiui, N. Farage’as nuo 2014 m. gavo dar 524–700 tūkst. svarų sterlingų pajamų už darbą televizijose ir radijuje.
 
Buvęs partijos UKIP pirmininkas anksčiau yra sulaukęs priekaištų dėl netinkamo ES lėšų panaudojimo – manoma, kad iš fondų gautus pinigus jis panaudojo „Brexit“ agitacijai. Praėjusiais metais jis viešai teigė, kad yra nepritekliaus kamuojamas žmogus.
 
Pagal pajamas iš papildomos veiklos N. Farage’as yra daugiausia iš papildomos veiklos uždirbantis britų atstovas EP, o tarp visų europarlamentarų užima 7 vietą.
 
Beje, tarp N. Farage’ą aplenkusių politikų – ir Lietuvos atstovas Antanas Guoga, kuris papildomai užsidirbo apie 1,5 mln. eurų (1,32 mln. svarų sterlingų). Teigiama, kad jam šias pajamas atnešė pokeris ir internetinis verslas.
 
Šiuos skaičius paviešino nepriklausoma, skaidrumo visame pasaulyje siekianti ir prieš korupciją nukreipta organizacija „Transparency international“, paraginusi EP narius viešai deklaruoti kitas darbovietes ir iš jų gaunamas pajamas.
 
Teigiama, kad maždaug kas trečias europarlamentaras turi papildomų veiklų. Iš viso šią instituciją sudaro 751 narys.
  

Žymos: Antanas Guoga, Pinigai, Europos Parlamentas, Pajamos, Nigel Farage

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įniršusi žmona įlekia į namus:
– Aha! Aš viską žinau!
Vyras:
– Taip? Na, ir kiek gi intakų turi Nemunas?