Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-10-13

Svarą ir vėl ištiko krizė

  
Svarą ir vėl ištiko krizė Nesėkmingai vykstant deryboms dėl „Brexit" - tai tiesiogiai atsiliepia svaro sterlingo kursui.
Svaro pigimą paskatino Europos Sąjungos vyriausiojo „Brexit“ derybininko Michelio Barnier pareiškimas.

Rinkoje vyraujant lūkesčiams, kad Federalinio rezervo sistema (FRS) gruodį padidins bazinę palūkanų normą, JAV dolerio kursas ketvirtadienį kopia aukštyn euro atžvilgiu.

Tuo tarpu svaras pinga ir JAV valiutos, ir euro atžvilgiu, visų pirma dėl pranešimų apie menką pažangą Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos (ES) derybose dėl „Brexit“.
Paskelbtas FRS rugsėjo mėnesio posėdžio protokolas parodė, kad daugelis JAV centrinio banko vadovų yra susirūpinę dėl silpnos infliacijos. Visgi praėjusiame posėdyje jie pareiškė esantys tikri, kad vidutiniu laikotarpiu infliacija padidės.
 
Be to, „daugelis Federalinio atvirų rinkų komiteto (FOMC) narių pareiškė, jog greičiausiai bus pagrįsta vėliau šiais metais dar kartą padidinti bazinę palūkanų normą“, nurodoma protokole.
 
„Manome, kad FRS normos gruodį nepadidintų tik tuo atveju, jeigu infliacinis spaudimas dar sumažėtų, – pareiškė „Roubini Global Economics“ vyriausiasis ekonomistas Davidas Sloanas, kurį cituoja agentūra „Bloomberg“. – Kalbant apie ilgesnį laikotarpį, tam, kad FRS kitąmet galėtų tris kartus padidinti normą, greičiausiai reikės, kad infliacija bent šiek tiek sustiprėtų.“
 
Ketvirtadienį paskelbti JAV darbo rinkos duomenys parodė, kad bedarbio pašalpą tebegaunančių amerikiečių skaičius sumažėjo iki žemiausio per 44 metus lygio.
 
Šis rodiklis rugsėjo 30 dieną pasibaigusią savaitę sumažėjo 32 tūkst. iki 1,889 mln. žmonių ir buvo mažiausias nuo 1973 metų pabaigos, parodė Darbo departamento ataskaita.
 
Pirmą kartą paraišką bedarbio pašalpai gauti pateikusių amerikiečių skaičius praėjusią savaitę sumažėjo 15 tūkst. iki 242 tūkst. ir buvo mažiausias per šešias savaites.
Euro kursas, trečiadienio vakare siekęs 1,1859 JAV dolerio, ketvirtadienį smuktelėjo iki 1,1835 JAV dolerio.
 
JAV dolerio kursas jenos atžvilgiu sumenko nuo 112,5 iki 112,36 jenos. O euras Japonijos valiutos atžvilgiu atpigo nuo 133,41 iki 132,98 jenos.
 
Svaro pigimą paskatino Europos Sąjungos vyriausiojo „Brexit“ derybininko Michelio Barnier pareiškimas apie tai, kad per penktąjį derybų ratą su Jungtine Karalyste dėl jos pasitraukimo iš Bendrijos padaryta nedaug pažangos.
 
Dėl to didėja spaudimas verslui, kuris įmones gali paskatinti sparčiau rengti pasitraukimo iš Didžiosios Britanijos planus, sako ekspertai.
 
Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu ketvirtadienį smuko nuo 1,3223 JAV dolerio iki 1,3145 JAV dolerio. Euras svaro atžvilgiu pabrango nuo 89,68 iki 90,05 penso.
 
  

Žymos: brexit, svaras sterlingas, valiutos kursas, Svaras sterlingų

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vieną dieną skaistyklon buvo atsiųstos vien moterys. Šventasis Petras joms ir sako:
– Ženkit žingsnį į priekį visos tos, kurios buvot neištikimos savo vyrui.
Visos žingt žingsnelį, tik viena liko stovėti.
Šv. Petras:
– Aišku, aišku... Visos į pragarą, kurčioji irgi.