Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-11-11

Svarą sustiprino D. Trumpas? (tikslus kursas)

  
Svarą sustiprino D. Trumpas? (tikslus kursas)
© google.com
Svaro sterlingo kursas šoktelėjo aukštyn.
Valiutų rinkose šis reiškinys jau vadinamas „Trumpo fenomenu“.

Svaras sterlingas – senokai regėtose aukštumose, manoma kad kylančiam jo kursui įtakos turėjo JAV prezidento rinkimų baigtis.

Penktadienį britų nacionalinė valiuta pakilo į aukščiausią tašką per šešias savaites: svaras sterlingas lapkričio 11-ąją kainuoja 1,16 euro, o JAV dolerio atžvilgiu pabrango penkiais centais (nuo 1,21 iki 1,26 $).
Finansų rinkos ekspertai mano, jog tokius pokyčius dalinai lėmė ir įvykiai už Atlanto – esą Donaldo Trumpo išrinkimas JAV prezidentu reiškia paprastesnį amerikiečių dialogą su britais dėl abiejų šalių prekybos sutarčių. Naujai išrinktas šalies vadovas po pergalės praėjus vos dienai telefonu susisiekė su JK premjere Theresa May ir pakvietė ją į svečius aptarti svarbių dvišalių reikalų.
 
Valiutų rinkose šis reiškinys jau vadinamas „Trumpo fenomenu“.
 
„Nėra jokios abejonės, jog naujojo JAV prezidento kalba finansų rinkas nuteikė pozityviai, o jo dėmesys Amerikos ir Jungtinės Karalystės santykimas turėjo įtakos svaro sterlingo kursui“, – BBC sakė valiutų keitimo kompanijos „Caxton FX“ vadovas Rupertas Lee-Browne’as.
 
Pastarąsias 6 savaites svaras sterlingas finansų rinkose buvo vertinamas 1,10-1,13 euro.
  

Žymos: valiutų kursai, svaras sterlingas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Alus turi moteriškų hormonų – po 3 bokalų imi blogai vairuoti, po 5 bokalų pradedi juoktis iš menkniekių, o po 10 bokalų gali šlapintis tik pritūpęs.