Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, delfi.lt   |   2018-10-30

Taupymo laikotarpis artėja prie pabaigos

  
Taupymo laikotarpis artėja prie pabaigos
© Victor flickr.

Pirmadienį žemesniuosiuose Bendruomenių rūmuose Jungtinės Karalystės (JK) iždo kancleris Philipas Hammondas pristatė 2019 m. biudžeto planą, teigdamas, kad „taupymo laikotarpis artėja prie pabaigos“, praneša naujienų tarnyba BBC.

Pirmiausia kalbėdamas apie „Brexit“ išlaidas, P. Hammondas teigė, kad šalis yra pasiruošusi pasitraukimui iš ES. Pasak iždo kanclerio, kitąmet pasiruošimui „Brexit“ bus skiriama 2,2 mlrd. svarų sterlingų. Taip pat P. Hammondas pridūrė, kad praeitais metais „Brexit“ buvo atidėta 1,5 mlrd. svarų sterlingų, kurie bus panaudoti 2019 ir 2020 m.
P. Hammondas taip pat pažymėjo tai, kad finansavimas socialinei apsaugai ir švietimui kitąmet didės. Kancleris pažadėjo papildomus 650 mln. svarų sterlingų 2019 - 2020 m. savivaldybių vykdomoms socialinės apsaugos programoms ir papildomus 45 mln. neįgaliųjų priežiūros centrams 2018 - 2019 m.
 
Kiekvienai pradinei mokyklai P. Hammondas pažadėjo 10 tūkst. svarų sterlingų, o kiekvienai pagrindinei mokyklai - 50 tūkst. svarų sterlingų per metus, pradedant nuo kitų metų, teigdamas, kad tai padės mokykloms „įsigyti tas smulkmenas, kurios joms reikalingos“.
 
Kariuomenei, pasak P. Hammondo, finansavimas bus padidintas 1 mlrd. svarų sterlingų, siekiant sustiprinti „šalies kibernetinio saugumo pajėgas ir gynybos prieš povandeninius laivus dalinių pajėgumus“.
 
Kalbėdamas apie mokestines pertvarkas, P. Hammondas teigė planuojantis įvesti JK skaitmeninių paslaugų mokestį.
 
P. Hammondo teigimu, tai nėra mokestis už internetu pirktas prekes. Šis mokestis būtų privalomas tik itin pelningoms įmonėms, kurių metinės pajamos sudaro daugiau nei 500 mln. svarų sterlingų. Šis mokestis nukreiptas į tokius interneto milžinus kaip „Amazon“, „Facebook“ ir „Google“. Pasak P. Hammondo, toks mokestis padėtų surinkti papildomus 400 mln. svarų sterlingų per metus.
 
Tuo pačiu iždo kancleris pristatė prognozes, kad valstybės skolinimasis kitąmet sumažės iki 31,8 mlrd. svarų sterlingų, 2020 m. - 26,7 mlrd. svarų sterlingų, 2021 m. - 23,8 mlrd. svarų sterlingų, 2022 m. - 20,8 mlrd. svarų sterlingų, o 2023 m. - 19,8 mlrd. svarų sterlingų. 2023 m. skolinimasis, planuojama, bus mažiausias per pastaruosius 20 metų.
Kanclerio teigimu, atlyginimų augimas kitąmet sudarys 3,1 proc., tuo tarpu fiskalinės atsakomybės institutas (OBR) prognozuoja, kad „realus darbo užmokestis augs kasmet ateinančius 5 metus“.
 
P. Hammondas pasidžiaugė, kad, nepaisant nerimo dėl „Brexit“, ekonomikos augimas yra stabilus ir kitais metais turėtų sudaryti 1,6 proc. 2020 m. jis prognozavo 1,4 proc. augimą, 2021 ir 2022 m. - 1,5 proc., o 2023-iaisiais - 1,6 proc. augimą.
 
ŠALTINIS:delfi.lt
 
  

Žymos: Biudžetas, JK

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Suvalkietis semia vandenį kibiru iš kūdros ir pila žemėn. Praeivis klausia:
– Ką gi tu čia, žmogau, darai?
– Noriu išsemti vandenį iš balos.
– Tu ką?! Iš proto išsikraustei?
– Išsikraustytum ir tu, jei paskandintum muilą.