Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-09-09

Taurele per smegenis

  
Taurele per smegenis
© Created by Pressfoto - Freepik.com
Alkoholis palieka žymę visam gyvenimui.
Ilgą laiką stipriuosius gėrimus vartojusiems vyrams pakito elektrinis aktyvumas smegenų dalyje, susijusioje su potraukiu alkoholiui.

Alkoholis palieka neišdildomą pėdsaką vyro smegenyse. Tą išsiaiškino Rytų Suomijos universiteto mokslininkai.

Anot jų, vyrams, reguliariai ir daugelį metų vartojusiems alkoholį, mesti gerti sunkiau nei moterims. Ir dėl to kalti pakitimai, įvykstantys stipriosios lyties atstovų smegenyse.
Tyrėjai nuskenavo 11 vyrų ir 16 moterų, jaunesnių kaip 28 metų, smegenis ir išanalizavo rezultatus. Būtina paminėti, kad eksperimento dalyviai vartojo mažiausiai po 25 vienetus alkoholio kas savaitę – ir taip pastaruosius dešimt metų.
 
Paaiškėjo, jog ilgą laiką stipriuosius gėrimus vartojusiems vyrams pakito elektrinis aktyvumas smegenų dalyje, susijusioje su potraukiu alkoholiui. Moterims panašūs pakitimai nebuvo pastebėti. Tai byloja, jog vadinamajai silpnajai lyčiai mesti gerti yra daug lengviau.
 
Beje, kito tyrimo, atlikto tame pačiame universitete, duomenimis, išgėrinėjimas paauglystėje taip pat pakeičia smegenų aktyvumą. Pavyzdžiui, tiems, kas tokiame amžiuje piktnaudžiauja alkoholiu, fiksuojama stipresnė smegenų žievės reakcija į stimuliavimą svaigalais.
 
 
  

Žymos: Alkoholis, diagnozė, pėdsakas, taurelė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas sako merginai:
– Brangioji, aš dėl tavęs bet ką padaryčiau: perplaukčiau vandenynus, perkopčiau kalnus!
Mergina:
– Rytoj ateisi?
Vaikinas:
– Gal... Jei nelis...