Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-11-04

Teismo sprendimas stumtelėjo svarą aukštyn

  
Teismo sprendimas stumtelėjo svarą aukštyn
© Wikipedia nuotr.
Svaro sterlingo kursas po ilgos pertraukos kilstelėjo.
Net ir toks nedidelis šuoliukas po ilgalaikio smukimo finansų rinkas nuteikė pozityviai.

Ketvirtadienį Londono aukštajame teisme paskelbtas sprendimas įpareigoti Jungtinės Karalystės vyriausybę tartis su šalies parlamentu dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos sujudino svaro sterlingo kursą tarptautinėse valiutų rinkose.

Britų nacionalinės valiutos vertės kreivė kilstelėjo aukštyn ir pasiekė aukščiausią ribą per mėnesį. Nuo birželio 23-iosios referendumo žemyn nuosekliai kritęs svaro sterlingo kursas dugną pasiekė spalį, kai euro kainavo 1,10-1,11 euro bei 1,23 JAV dolerio. Toks santykis, labai nežymiai svyruodamas, laikėsi pastarąsias kelias savaites.
O penktadienį šoktelėjo aukštyn. Tiesa, nedaug – vos 1,6 procento: lapkričio 4-ąją svaras sterlingas kainuoja 1,13 euro.
 
Tačiau net ir toks nedidelis šuoliukas po ilgalaikio smukimo finansų rinkas nuteikė pozityviai, tikimasi, jog artimiausiu metu kurso kilimas nesustos.
 
Neabejojama, kad tokias permainas valiutų rinkoje sukėlė ketvirtadienį Londono aukštajame teisme paskelbtas sprendimas JK vyriausybę dėl „Brexit“ tartis su parlamentu. Nors šalies premjerė tikina, jog planas nesikeičia ir derybos su ES dėl pasitraukimo prasidės kitų metų kovą, finansų pasaulyje net ir toks sprendimas laikomas geru ženklu.
 
Be to, atsirado ir spekuliacijų: teigiama, kad pakilimas laikinas, tad dabar verta pirkti eurus ir už juos vėliau pirkti svarus sterlingus, kai šių vertė vėl nukris ir bus galima įsigyti didesnį jų kiekį už tą pačią sumą.
 
 
 
  

Žymos: eurai, valiutų kursai, svarai sterlingai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naujasis rusas atvažiuoja į Paryžių, apsistoja penkių žvaigždučių viešbutyje. Skaito viešbučio lankstinuką:
- Taip... Valgis... Kur čia valgiaraštis? A, štai... Pusryčiai nuo 7 iki 11, pietūs nuo 12 iki 16, vakarianė nuo 17 iki 23. Ožiai! O tai kada „Luvrą“ apžiūrėti?