Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-02-02

Tikrinkite grąžą, galbūt gavote vertingą monetą

  
Tikrinkite grąžą, galbūt gavote vertingą monetą Retos monetos yra tarsi senosios ir naujosios mišinys.
Manoma, kad tai – karališkojoje monetų kalykloje įvykusios klaidos rezultatas

Naujojo dizaino ir formos 1 svaro sterlingo vertės monetos su senuoju karalienės atvaizdu yra itin vertingos tarp kolekcionierių.

Naujosios monetos nuo senųjų skiriasi forma – yra dvylikabriaunės, skiriasi ir dizainas: aversas yra dviejų spalvų, karalienės Elizabeth II reljefas iškaltas ant alavinio pagrindo. Tuo tarpu senoji moneta buvo vienspalvė, o Jungtinės Karalystės monarchės reljefas skyrėsi nuo dabartinio.
Tačiau į apyvartą pateko kelios monetos, kurios yra tarsi senosios ir naujosios mišinys: naujojo dizaino moneta iškalta ant senosios pagrindo.
 
Manoma, kad tai – karališkojoje monetų kalykloje įvykusios klaidos rezultatas. Tačiau toks retas egzampliorius yra medžiojamas numizmatų: viena iš retų monetų interneto prekybos portale o aukciono parduota už 205 svarus.
 
Spėjama, kad tokių monetų apyvartoje gali būti kur kas daugiau.
 
Senoji 1 £ moneta. Wikipedia nuotr. Senoji 1 £ moneta. Wikipedia nuotr.
Naujoji 1 £ moneta. Pixabay nuotr. Naujoji 1 £ moneta. Pixabay nuotr.
 
  

Žymos: naujos monetos, Svaras sterlingų, vertingos monetos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras išėjo į darbą, o žmona tuo metu pasikvietė tris meilužius ir linksminasi. Staiga – skambutis į duris. Žmona sukiša meilužius į maišus ir palieka koridoriuje. Įgriūna vyras. „Kas čia?“ – klausia rodydamas į maišus. „Tavo motina iš kaimo dovanų atsiuntė“, – atsako žmona. Prieina vyras prie pirmo maišo. Bum koja į jį. „Kriu kriu“, – pasigirsta iš maišo. „Kiaulė? Gerai!“ Bum į kitą. „Kukariekū!“ „Taip, gaidys.“ Bum į trečią. Tyla. Bum bum bum. Tyla. Vyras susinervina: bum bum bum bum bum. Pagaliau iš maišo pasigirsta: „Bulvės čia, bulvės...“