Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-01-13

Už norą apkarpyti pašalpas – Briuselio spjūvis į veidą Britanijai

  
Už norą apkarpyti pašalpas – Briuselio spjūvis į veidą Britanijai D. Camerono siūlymas nemokėti vaiko pašalpų kai kuriems imigrantams pavadintas diskriminacija.

Britanijos vyriausybės planai nemokėti pašalpų imigrantams iš Europos Sąjungos (ES), kai jų vaikai gyvena kitose šalyse, bus vetuoti kitų šalių narių, įspėjo Briuselis.

 Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas ir jo pavaduotojas Nickas Cleggas siūlė, kad vaiko pašalpos nebūtų skiriamos tėvams, kurių vaikai liko gyventi tėvynėse. Jungtinėje Karalystėje mokama vyriausybės parama – 20,30 svaro už pirmą vaiką ir po 13,40 svaro už kiekvieną jaunesnį, yra kur kas didesnė nei kitose ES narėse. 2012-aisiais apie 24 tūkst. JK gyvenančių kitataučių prašė vaiko pašalpos, nors jų atžalos gyveno kitose šalyse.
Bet kuri iš ES šalių gali vetuoti Britanijos politikų siūlymą vaiko pašalpas mokėti tik už „vietinius“ vaikus. Išmokų už vaikus skirstymas pagal šalį, kurioje jie gyvena, nepaisant tėvų gyvenamosios vietos, turi būti patvirtintas visų 28 šalių narių. Briuselio teigimu, ši pataisa nieku gyvu nebus patvirtinta šalių, kurių piliečiai dirba ir moka mokesčius Britanijoje. Greičiau, pataisa bus vetuojama dėl darbuotojų diskriminacijos.
 
ES socialinių reikalų komisijos narys Laszlo Andoras portalui independent.co.uk sakė: „Darbuotojai iš visų ES šalių, mokantys mokesčius ten, kur gyvena, turi teisę gauti lygiai tokią pačią priimančios valstybės paramą, kaip ir kiti darbuotojai. Pateikdama tokį pasiūlymą, Britanija rizikuoja prarasti draugus ES ir užsitraukti nesvetingos šalies vardą. Nėra jokių įrodymų, tvirtinančių, kad pašalpų turizmas Britanijoje apskritai egzistuoja. O statistiniai duomenys aiškiai rodo, jog imigrantai iš ES sumoka daugiau mokesčių nei prašo vyriausybės paramos. Vargu ar ši reforma bus įgyvendinta“.
 
 
  

Žymos: Pašalpos, David Cameron, Europos Sąjunga, Briuselis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ateina jaunas vyrukas išpažinties ir sako kunigėliui:
– Oi, kunigėli, nusidėjau! Net nežinau, kaip čia jums pasakyti.
– Sakyk, sūneli, kas yra, ir nebijok – viskas liks tik tarp mūsų!
– Kunigėli, mergą išvedžiau iš kelio...
– Taigi labai gerai, sūnau, nes dar būtų mašina suvažinėjus! – atsako patenkintas kunigėlis.