Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   thesun.co.uk   |   2018-08-03

Už vairavimą su šliurėmis gali būti skirta bauda

  
Už vairavimą su šliurėmis gali būti skirta bauda
© pixabay nuotr.
Šliurės gali būti laikomos avalyne, kuri neužtikrina tinkamos automobilio kontrolės.
Taisyklė gali būti pritaikyta ir tuomet, kai policijos pareigūnai sulaiko asmenį dėl nerūpestingo ar pavojingo vairavimo

Kai tokie orai, daugelis šalies gyventojų įprastą apavą laisvalaikiu iškeičia į lengvas šliures – įsispyrę į jas ne tik vaikšto, bet ir sėda prie automobilio vairo. Ir kai kuriais atvejais už tai gali būti teisėtai bei labai griežtai nubausti.

Vairavimas avint šliures nėra draudžiamas, nors tai nėra pats patogiausias apavas šiam užsiėmimui – jos gali nuslysti nuo pėdos ir taip ne tik blaškyti vairuotojo dėmesį, bet ir kelti tiesioginį pavojų saugiam eismui.
Pavyzdžiui, nuslydusi ir po pedalu nukritusi šliurė gali trukdyti jį minti reikiama jėga, todėl tikėtina, jog bus sukliudyta stabdyti ar staigiai padidinti greitį.
 
Šie veiksmai tiesiogiai susiję su bandymais išvengti incidentų keliuose.
 
Todėl jeigu į eismo įvykį patekęs vairuotojas avėtų šliures, šis faktas būtų ne į naudą jam – esant reikalui gali būti pritaikytas Jungtinės Karalystės kelių eismo taisyklių (Highway Code) 97 punktas. Jis numato, kad vairuotojas privalo vilkėti drabužius ir avėti avalynę, kurie netrukdo transporto priemonės kontrolei.
 
Taisyklė gali būti pritaikyta ir tuomet, kai policijos pareigūnai sulaiko asmenį dėl nerūpestingo ar pavojingo vairavimo.
 
Toks vairavimas JK laikomas sunkiu kelių eismo taisyklių pažeidimu, už kurį įstatymai numato baudą iki 5 tūkst. svarų sterlingų, iki 9 baudos taškų, dėl to teismas gali laikinai atimti teisę vairuoti.
 
  

Žymos: Vairavimas, Vairuotojai, Kelių eismo taisyklės, vairavimas anglijoje, šliurės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Labai taktiškas įmonės vadovas pasikvietė pavaldinį:

– Gerbiamasis Jonai, aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip mūsų firma gali išgyventi be jūsų, bet nuo kito pirmadienio mes pabandysime tai padaryti.