Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-02-17

Valdžios įspėjimas: pinigai gali likti beverčiai

  
Valdžios įspėjimas: pinigai gali likti beverčiai
© Flickr.com nuotr.
Po kelių mėnesių šios monetos taps bevertės.
Taupyklėse gali būti laikoma apie 1,3 milijardo monetų.

Jungtinės Karalystės gyventojai raginami kaip įmanoma greičiau išleisti dabar apyvartoje naudojamas vieno svaro sterlingo monetas, kurios dar šiais metais taps bevertės.

Jau nuo kovo mėnesio apyvartoje pradės cirkuliuoti naujosios, 12 briaunų monetos, o dabar naudojamas parduotuvėse išleisti ar banke iškeisti bus galima tik iki spalio 15-osios.
Baiminamasi, kad gyventojai iki šios datos nespės senųjų monetų išleisti ir taip praras nemažus pinigus: manoma, jog taupyklėse gali būti laikoma apie 1,3 milijardo monetų. Patariama jas iškrapštyti ir kaip įmanoma greičiau išleisti arba perkelti į taupomąsias sąskaitas bankuose.
 
„Atrodo, kad laiko dar daugiau nei pakankamai, tačiau gali būti, kad žmonės keisti monetas suskubs tik paskutinėmis dienomis prieš jų galiojimo pabaigą, o tuomet kils nepatogumų jas keičiant arba pinigai tiesiog liks beverčiai.
 
Todėl pradėkite leisti juos jau dabar“, – sakė šalies iždo atstovas.
 
Dabartinės monetos buvo kalamos nuo 1983 metų, nuo to laiko jų į apyvartą išleista 2,2 mlrd. Naujųjų monetų bus nukaldinta mažiau – apie 1,5 mlrd.
Vėliau šiais metais planuojama atnaujinti 2 svarų sterlingų ir 50 pensų vertės monetas.
Naujoji 1 svaro moneta. Naujoji 1 svaro moneta.
  

Žymos: Pinigai, vieno svaro moneta, naujos monetos, nuvertėjimas,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Alus turi moteriškų hormonų – po 3 bokalų imi blogai vairuoti, po 5 bokalų pradedi juoktis iš menkniekių, o po 10 bokalų gali šlapintis tik pritūpęs.