Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Deimantė Dokšaitė, Tiesa.com redaktorė   |   2010-09-17

Vienybė težydi!

  
Vienybė težydi!
© R.Vyšniausko nuotr.
Lietuvos rinktinė. Su pergale, su auksu mums spindinčia bronza!

Aš myliu krepšinį. Ir turbūt devyni iš dešimties skaitančiųjų šias eilutes irgi šį sportą - lietuviams labiau religiją - myli.

="text-align: justify">Daugelis lietuvių gerai išmano krepšinio taisykles, pažįsta žaidėjus, komandas ir nepadarytų gėdos net pokalbyje su kokiu nors rimtu krepšinio specialistu iš užatlantės. Ir mūsų krepšinio sirgalius visi giria, visokie užsieniniai laikraščiai apie juos rašo, sako, tokie ryškūs, spalvingi, pasiruošę ir draugiški bei linksmi į Turkijoje vykusį Pasaulio vyrų krepšinio čempionatą buvo atgužėję.
 
Ir mes tuo džiaugiamės, dalijamės savo facebookuose ir twitteriuose nuorodomis ir filmukais apie mūsų krepšininkus ir sirgalius.

Mokam būti patriotais!

Ir dvi savaites Lietuvoje ir tarp svetur gyvenančių tautiečių galėjai justi tą tikrą, nesumeluotą patriotiškumo jausmą, augantį su kiekviena mūsų komandos pergale Turkijoje. Tokį, kokiu, turbūt, negali pasigirti nei amerikiečiai, nei kitos šalys, kurių komandos kovėsi šiame čempionate. Nes lietuviai moka būti patriotais, susivienyti, kai to reikia, nors kasdienybėje, sako, džiūgauja dėl degančio kaimyno namo. Lietuviai moka skanduoti savo šalies vardą, nebijo stoti ginti savo laisvės prieš tankus plikomis rankomis, kaip savo amerikiečiams mokiniams pasakoja mūsų šio numerio interviu herojė Giedrė.

Tie, kurie išvyko, ir kurie liko

Tos vienybės dvasios pastaruoju metu Lietuvoje, o ir svetur, kur esama lietuvių bent kiek daugiau, labai trūko. Pasidalijome į išvykusius ir likusius, į tuos, kurie už Kedį ir kurie prieš, kurie už Kubilių ir kurie prieš jį ir jo Vyriausybę, į tuos, kuriems patinka vamzdžiu praminta skulptūra prie Neries Vilniuje ir į tuos, kurie, jei tik galėtų, jau šiandien šoktų į buldozerį ir ją nuverstų.

O kai dar visus mažiau ar daugiau prislėgė ekonominiai sunkumai, tai jau visai nebematėme šviesos tunelio gale. Net ir viltį teikę „Inculto“ vyrukai „Eurovizijoje“ aukštumų nepasiekė ir dangaus virš Tėvynės neprašviesino.
 
Krepšininkai suteikė viltį
 
Tačiau vilčių prieš čempionatą neteikę mūsų krepšininkai ėmė ir atnešė mums tą taip reikalingą spindulėlį, nušvietusį visą šalį ir pasiekusį net tuos, kurie taip toli nuo jos, bet su lietuviška liepsnele širdy.
 
Ir patys jaunieji (vyriausias ten Artūras Javtokas, kapitonas, kuriam gi tik 30 metų) nustebo sekmadienio vakarą nusileidę Lietuvoje ir minios sutikti Vilniaus Rotušės aikštėje. Nustebo, išgirdę skanduojant savo vardus, „ačiū ačiū“ ir „Lietuva Lietuva“. Ir stebėjosi antradienį kostiumuoti važinėdami iš Prezidentūros į Vyriausybę, o iš ten į Seimą, kur jiems rankas norėjo spausti visi ir vadino vienybės pavyzdžiu. O krepšininkai tik trūkčiojo pečiais ir sakė, kad jaučiasi kaip aukso medalius gavę ir kad Vyriausybės skirtų premijų dydis niekaip nebūtų pakeitęs jų noro žaisti nacionalinėje komandoje, nes kaunantis už savo šalį ne pinigai svarbiausia.
 
Išlikti jauniems, nesugadintiems
 
Vyriausiasis rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra su ašaromis akyse iškart po bronzinės pergalės prieš serbus ištarė aukso (taip, taip!) vertus žodžius: „Jei tai, ką padarė vyrai, padėjo suvienyti mūsų tautą, tuos tris milijonus, bent porai savaičių, tai yra didžiausias pasiekimas. Ir jeigu mes galėtume pasinaudoti tuo duotu impulsu, pasinaudoti tų vyrų dvasia ir kitose gyvenimo srityse, mūsų šalis eitų į priekį.“
 
O vėliau, lankydamasis Seime, parlamentarams ir, beje, pats sau palinkėjo būti tokiems, kaip jo vadovaujama komanda, teisingai Prezidentės Dalios Grybauskaitės apibūdinta – jauniems ir nesugadintiems, kupiniems noro garsinti valstybę ir už ją kovoti.
 
Įdomu, kad prieš pradėdama rašyti šį tekstą ketinau pasidalyti mintimis apie incidentus, vykusius Londono „Sports Cafe“ lietuviams susirinkus stebėti Lietuvos rungtynių su JAV. Tačiau pirštai patys bėgiojo po kompiuterio klaviatūrą taip, kaip jiems norėjosi, ir nugalėjo žiniasklaidos taisyklę, kad tik bloga naujiena yra naujiena. Tokių malonių vienybės ir patriotiškumo jausmų tegul neužgožia niekas. O kam vis dėlto įdomu sužinoti daugiau apie tas kvailystes, kurias krėtė tautiečiai tą vienintelį vakarą, kai rinktinė pralaimėjo, užsukite į mūsų portalą www.tiesa.com. Ten visko telpa daugiau, nei į laikraščio puslapius.
 
Su pergale, su auksu mums spindinčia bronza! 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Teisme:
– Ar jūs žinote, kiek galite gauti už melagingus parodymus?
– Žadėjo tūkstantį dolerių!