Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-01-15

Vyksta ginčai dėl alkoholio brangimo

  
Vyksta ginčai dėl alkoholio brangimo Su alkoholio vartojimo problemomis siekiama kovoti pasitelkus didesnes kainas.

Škotijos teisme netrukus bus svarstoma, ar Jungtinės Karalystės vyriausybės pasiūlymas įvesti minimalią alkoholio kainą yra teisėtas. Vyriausybės sprendimą teismui apskundė Škotijos viskio asociacija ir keletas Europos vyno ir stipriųjų gėrimų gamintojų, nes mano, jog naujasis įstatymas pažeidžia Europos Sąjungos prekybos taisykles, pranešė Bbc.co.uk.

„Tiesa“ primena, kad dar praėjusiųjų metų gegužės mėnesį Jungtinės Karalystės vyriausybė priėmė nutarimą dėl minimalių alkoholio kainų nustatymo, kad galėtų kovoti su alkoholio piktnaudžiavimu, kurį, jų manymu, lemia alkoholio pigumas.
Planuojama, kad vienas alkoholio vienetas turėtų kainuotų bent 50 pensų. Tai reikštų, kad pigiausias vyno butelis kainuotų ne mažiau nei 4.69 svarų, o keturių skardinių alaus pakuotė – mažiausiai 3.52 svarų.
 
Škotijos vyriausybė nusprendė dar neįgyvendinti šio įstatymo, kol nesulaukė teismo sprendimo. Tokiems planams nepritarė ir Europos Komisija, teigdama, kad tai neadekvatus būdas kovoti su šalies alkoholio vartojimo problemomis. Dėl tokio pačio mokesčio įvedimo šiuo metu svarstoma ir Anglijoje bei Velse.
 
Manoma, kad priėmus minimalios alkoholio kainos įstatymą, viskio kaina gali išaugti iki 85 procentų. Todėl gamintojai sako, kad dėl to ypač nukentės škotiško viskio eksportas.
 
 
  

Žymos: Anglija, Alkoholis, Kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skamba telefonas. Ragelį pakelia trijų dukterų tėvas ir girdi:
– Tai tu, mano varlyte?
– Ne, tai varlyno šeimininkas...