Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-06-05

Žaliava pinga, degalai brangsta

  
Žaliava pinga, degalai brangsta
© PxHere nuotr.
Paskutinį kartą kuro kainos JK degalinėse tokios aukštos buvo 2014 metais.
Mažiau nei prieš mėnesį pardavėjai aukštas degalų kainas teisino brangstančia nafta, o kai ši atpigo, jie tylomis parduoda kurą už maksimalią kainą

Degalų kainos Jungtinėje Karalystėje pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius ketverius metus, jie brangsta nepaisant to, kad nafta pinga.

Šalies Automobilininkų asociacija (AA) paskelbė, kad po praėjusio savaitgalio vidutinė degalų litro kaina JK siekė 1,29 svaro sterlingų, o tai – aukščiausias lygis nuo 2014 metų rugpjūčio.
Pastebima, kad dabartinis dyzelinio kuro kainos vidurkis (1,32 £/l) irgi seniai buvo toks aukštas – paskutinį kartą jis šią ribą siekė 2014-ųjų spalį. Londone kainos – dar aukštesnės.
 
Toks degalų kainų didėjimas keistai atrodo dėl fakto, jog pagrindinės jų gamybos žaliava – nafta – pinga. Pastarąsias kelias savaites pastebima, kad naftos barelio kaina palaipsniui smunka ir nuo ankstesnės 80 JAV dolerių ribos pirmadienį nukrito iki 76,26 $.
 
AA atstovų manymu, degalų kainos – tai tik dar vienas mažmenininkų būdas pasipelnyti pasinaudojus gerai orais.
 
„Savaitgalį milijonai žmonių keliavo automobiliais. Negana to, kad, užėjus karščiams, automobilių sustojimo aikštelėse pabrango ledai ir gaivieji gėrimai, prekybininkai nutarė papildomai užsidirbti ir degalų sąskaita.
 
Mažiau nei prieš mėnesį pardavėjai aukštas degalų kainas teisino brangstančia nafta, o kai ši atpigo, jie tylomis parduoda kurą už maksimalią kainą“, – padėtį rinkoje komentavo AA atstovas Luke’as Bosdet’as.
 
Apie didėjančias degalų kainas prabilo ne tik automobilininkai, bet ir oro transporto paslaugas teikiančios kompanijos. Jos baiminasi, kad kainų didėjimas gerokai sumažins jų šių metų pelnus.
VIDUTINĖS DEGALŲ KAINOS JK (birželio 5 d. duomenys)
petrolprices.com nuotr. petrolprices.com nuotr.
  

Žymos: Kainos Anglijoje, Degalinės, benzinas, dyzelinis kuras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bendrabutyje šnekasi studentai.


– Gal reikėtų kiaulę auginti?


– Ką tu, smarvė, purvas...


– Nieko tokio – pripras.