Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-11-28

Akušerė-ginekologė Anglijos lietuvėms: „Svarbiausia rasti savo gydytoją, kuriuo pasitikėtum” 

  
Akušerė-ginekologė Anglijos lietuvėms: „Svarbiausia rasti savo gydytoją, kuriuo pasitikėtum”
© Organizatorių nuotr.

Pripažinkime, kad ginekologinė apžiūra visais laikais skyrėsi nuo apsilankymų pas kitus gydytojus, buvo abgaubta baimėmis ir mitais. Kita vertus, dabartinė akušerijos – ginekologijos sritis visame pasaulyje sparčiai kinta.

„Šiuolaikinis gydytojas ginekologas atlieka žymiai didesnę misiją nei fiziologinis moters apžiūrėjimas, vaistų išrašymas, diagnozės nustatymas. Šiame amžiuje ginekologas tampa ir moters patarėju, gal net jos psichologinių ar šeimyninių problemų klausytoju.”, - mano Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, įsikūrusiame V. Grybo g., Vilniuje, dirbanti doc. dr. Daiva Bartkevičienė.
Akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė sako, kad net jeigu kada nors esate patyrusi nemalonią situaciją, nebijokite praverti durų darsyk.
 
„Neatleistina ir skaudu, kai kankinamos baimių moterys metų metus nedrįsta praverti gydytojo ginekologo durų. Deja, labai dažnai jos pražiūri save, ir ateina tik tada, kai tenka diagnozuoti įsisenėjusią piktybinę ligą. Nuoširdžiai patariu – raskite savo gydytoją, lankykitės reguliariai, gyvenkite ramiai.”, - Anglijos lietuvėms pataria Vilniuje dirbanti akušerė-ginekologė.
 
Pas šios srities gydytojus neišvengiamai apsilanko kiekviena šiuolaikinė moteris visais savo gyvenimo etapais. Todėl, pirmiausia visoms moterims gydytoja pataria atrasti tikrai patikimą specialistą, kuris ne tik lydės Jus visa moterystės laikotarpį, bet ir padės Jūsų paauglei dukrai susipažinti su šia medicinos sritimi ir niekada nebijoti praverti akušerio-ginekologo kabineto durų.
 
– Kada moterims reiktų kreiptis į ginekologą? Kokiais atvejais laikas – itin svarbu?
 
– Jei gamta jus apdovanojo moteryste, be ginekologo savo gyvenime niekaip neapsieisite. Tad geriausiai turėkite, atraskite savo gydytoją ginekologą, kad netektų skubiai lėkti pas bet ką.
 
Vizito pas šios srities specialistą tikrai reiktų neatidėlioti šiais atvejais:
• Jei jaučiate bet kokį diskomfortą, niežulį, nemalonų kvapą.
• Kai jaučiate skausmą dubens srityje.
• Jei itin prastai jaučiatės menstruacijų metu.
• Jei vėluoja ar išnyksta mėnesinės.
• Jei jaučiate skausmą seksualinių santykių metu.
• Pasitarti dėl nėštumo kontrolės – nes nėra vieno vaisto ar metodo visoms pasaulio moterims, todėl visada geriau pasikonsultuoti su gydytoju ginekologu.
 
– Kokios pagalbos paprastai moterys kreipiasi į gydytojus akušerius-ginekologus?
 
– Į mus moterys kreipiasi įvairiais savo gyvenimo tarpsniais ir dėl įvairių priežasčių: dėl skausmų dubens srityje, prieš planuodamos nėštumą, esant mėnesinių ciklo sutrikimams, jei negali susilaukti vaikų ir t.t. Kai kurios iš pacienčių Medicinos diagnostikos ir gydymo centre apsilanko norėdamos išgirsti kompetentingą antrą nuomonę.
 
Kiekvienos moters problema ją gydančiam gydytojui, nesvarbu, ar mediciniškai ji reikšminga, ar mažiau reikšminga, turi būti vienodai aktuali. Būna, kad labai dažnai pakalbėjus už uždarų durų moteris sulaukia psichologinio patarimo, išsikalba, o kai kurios problemos išsisprendžia net be apžiūros.

– Kokias sąlygas turite padėsi savo klientėms?
 
– Džiaugiuosi, kad V.Grybo g. Vilniuje įsikūrusiame Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirbanti medikų komanda bei pacientai turi visas sąlygas kokybiškam darbui, greitai diagnostikai bei efektyviam gydymui, nes čia naudojama naujausia medicininė technika, dirba patyrę specialistai, diagnostika – ypač greita, nes daugelis tyrimų atliekami vietoje, o esant tiksliai diagnozei ir gydymas daug efektyvesnis.
 
Pavyzdžiui, itin populiarus gimdos kaklelio citologinis tyrimas pas mus atliekamas per vieną dieną, todėl labai dažnai pacientė svarbų atsakymą gauti gali dar tos pačios dienos vakare.
 
 
Akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė. Organizatorių nuotr. Akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė. Organizatorių nuotr.
 – Kokie klausimai populiariausi konsultacijos pas privatų ginekologą metu?
 
– Kiekviena pacientė pas akušerį-ginekologą apsilanko skirtingu savo gyvenimo tarpsniu, todėl atsineša ir kitokius opius klausimus. Tačiau visi jie – vienodai svarbūs.
 
Dažnai teiraujamasi apie tai, kokius tyrimus vertėtų atlikti pirmą kartą apsilankius pas ginekologą, su menstruacijomis susijusias problemas bei pirmuosius seksualinius santykius, įvairios kilmės skausmą, kontracepciją, svorio svyravimus, o besilaukiančios pacientės atkeliauja su visa eile svarbių klausimų apie šį laimingą laikotarpį.
 
– Kodėl Akušerijos ir ginekologijos centras yra išskirtinė vieta?
 
– Patyrę Akušerijos ir ginekologijos centro specialistai rūpindamiesi moters ligų profilaktika, diagnostika ir gydymu visais moters gyvenimo tarpsniais. Čia dirbantys specialistai vadovaujasi konfidencialumo, kokybiškumo, atidumo ir pagarbos pacientui principais.
 
Unikalu tai, kad esant poreikiui vienu metu galima konsultuotis su visų sričių specialistais ir nereikia laukti – konsultacijos gali įvykti tą pačią dieną. Esant sudėtingai situacijai, nieko nelaukiant sušaukiamas gydytojų konsiliumas, kurio metu į problemą įsigilina įvairių sričių specialistai bei greitai randamas efektyviausias sprendimas ar gydymo būdas. Net daugelio sričių operacijas galime atlikti tą pačią savaitę. Tai – ypač aktualu iš užsienio atvykstantiems mūsų pacientams.
 
Dar vienas išskirtinis aspektas – iš užsienio atvykusiais pacientais Centre rūpinasi vadybininkų komanda, kurie su pacientu gali pradėti bendrauti dar iki atvykimo į Centrą: atsako į klausimus elektroniniu paštu arba telefonu, suderina tinkamiausią vizito datą ir planą. Apsilankymo Centre dieną vadybininkas rūpinasi pacientu, sprendžia iškilusius klausimus.
 
Gyvenantiems užsienyje yra galimybė kompensuoti Medicinos diagnostikos ir gydymo centre patirtas medicinines išlaidas, susijusias su diagnostika bei gydymu, tarp jų ir už operacijas.

  

Žymos: Moters sveikata, gydymas lietuvoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…