Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-03-28

Anglijos namuose - mirtina audinius „ėdanti” bakterija

  
Anglijos namuose - mirtina audinius „ėdanti” bakterija
© Flickr nuotr.
Bakterija namuose arba žmogaus organizme nepastebėta gali tūnoti metų metus
Mokslininkai įspėjo, kad bakterijos sukeltos ligos jau greitai pasieks „epidemijos lygį.”

Milijonai Jungtinės Karalystės gyventojų patys to nežinodami savo namais gali dalintis su itin pavojinga bakterija. Teigiama, kad metų metais nepastebima „USA300” bakterija sukelia mirtinas ligas ir netgi „maitinasi” žmogaus audiniais.

Tykiai tūnodama tūkstančiuose Anglijos namų, itin pavojinga bakterija sukelia kraujo užkrėtimą, širdies nepakankamumą ir mirtį pranešė naujienų portalas express.co.uk.
Iki to laiko, kol sukels itin rimtas ligas, nė nepastebėta ji gali išgyventi dešimtmetį. Mokslininkai įspėjo, kad bakterijos sukeltos ligos jau greitai pasieks „epidemijos lygį.”
 
Mokslininkai šį įspėjimą išplatino po to, kai po 2-9 metų nuo diagnozės nustatymo, MRSA bakterijos atmainų atrado pacientų namuose.
 
Jie priėjo prie išvados, kad antibiotikams atspari bakterija tūno tūkstančiuose namų ir laukia, kada galės užkrėsti jų gyventojus. Ji kelia ypač didelį pavojų ligoninėse, slaugos namuose ir kalėjimuose, kur pacientai su atviromis žaizdomis, invaziniais prietaisais ir siplna imunine sistema labiau rizikuoja ją pasigauti.
 
Medikai teigė, kad vos nustačiaus, jog žmogus yra užsikrėtęs MRSA bakterija, tam, kad „būtų pažabota epidemija”, jis iškart privalo gauti gydymą. Jie įspėjo, kad „virulentinė ir lengvai plintanti” bakterija gali iš vidaus „ėsti” žmogaus audinius, sukelti plaučių uždegimą arba endokarditą - širdies pamušalo uždegimą.
Jungtinėse valstijose atliktas tyrimas parodė, kad šios bakterijos atmaina - „USA 300” - lėtai mutuodama ir rinkdamasi DNR iš kitų bakterijų, žmonių namuose gali vystytis metų metus.
 
Ja užsikrėtę žmonės kai kuriais atvejais apie mirtiną pavojų sveikatai sužinojo tik po aštuonerių metų, kai į gydytojus kreipėsi su į infekciją panašiais simptomais. Mokslininkai nustatė, kad jie buvo ligos nešiotojai, ir galėjo apkrėsti ne vieną žmogų patys to nesuprasdami.
 
Mokslininkai sakė , kad MRSA bakterija gali tūnoti ir naminiuose gyvūnėliuose ar kituose mažuose namuose randamuose organizmuose.
 
Ekspertai įspėjo, kad „USA 300” ar kitos bakterijos atmainos taip pat klesti ir Anglijos namuose.
 
Čia per paskutinius metus su bakterija susijusių diagnozių padaugėjo dešimtadaliu. Remiantis oficialia statiska, vien sausį Britanijos ligoninėse iš viso buvo nustatyti 79 MRSA atvejai.
 
Daugiau apie MRSA bakteriją galite sužinoti šiame video:
 
  

Žymos: Ligos, Infekcija, Bakterija, Epidemija.

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Nes miegamajame yra gulintis policininkas.