Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   essexlive.news   |   2017-02-14

Aplaidumas ligoninėje: perpylė ne tos grupės kraują

  
Aplaidumas ligoninėje: perpylė ne tos grupės kraują
© pixabay.com
Slaugė supainiojo kraujo grupes.
Paciento kraujo grupė buvo nulinė, o jam perpiltas AB grupės kraujas.

Teismą nuosprendį išgirdo ligoninės darbuotoja, dėl kurios didžiulio nerūpestingumo mirė garbaus amžiaus pacientas.

Centrinėje Londono dalyje esančioje universitetinės kolegijos ligoninėje prieš pustrečių metų mirus 76 metųu Ali Huseyin’ui, vyro artimieji dėl to apkaltino medikus, nepaisant to, kad paciento būklė po sudėtingos širdies operacijos buvo itin sunki, jis buvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje.
Čia jis buvo atiduotas į Lea Ledesmos rankas, ši slaugė vėliau ir pripažinta kalta dėl vyro mirties. Gydymo metu nusprendus perpilti ligoniui kraują, slaugė pateikė neteisingą unikalų paciento kodą, pagal kurį ir buvo pristatytas perpilamo kraujo maišelis.
 
Pastebėjusi neatitikimus ji tik paklausė sąmonę atgavusio vyro gimimo datos bei patikrino skaičius ant paciento riešo uždėtos apyrankės. Vėliau ji tikrino maišelio etiketę specialioje duomenų bazėje, bet ir vėl neteisingai suvedė duomenis ir nutarė, kad parinktas kraujas yra teisingas.
 
Deja, ji klydo: paciento kraujo grupė buvo nulinė, o jam perpiltas AB grupės kraujas. Iš karto po procedūros vyro būklė pablogėjo ir netrukus jo gyvybė užgeso.
 
Pradėjus tyrimą L. Ledesma bandė kaltę suversti kolegei, budėjusiai prie ligonio prieš ją, tačiau visi įrodymai tik patvirtino jos kaltę.
 
Moteris pripažinta kalta dėl neatsargaus nužudymo. 49 metų medikė už tai nuteista pusantrų metų kalėjimo bausmę atidedant dviems metams, ji taip pat privalės 200 valandų neatlygintinai dirbti visuomenės labai.
 
  

Žymos: Mirtis, medikų klaida, kraujo perpylimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Todėl. Kad miegamajame yra gulintis policininkas.