Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-09-14

Atskleista: gripo vakcina veiksminga vos trečdaliui pasiskiepijusių

  
Atskleista: gripo vakcina veiksminga vos trečdaliui pasiskiepijusių Vis dėlto skiepai vis dar išlieka geriausia galima apsauga nuo gripo.

Anglijos visuomenės sveikatos tarnyba (angl. Public Health England) pranešė, kad praėjusią žiemą skiepai nuo gripo neveikė taip, kaip buvo tikėtasi. Skiepų veiksmingumas pasireiškė tik 34 proc. atvejų suaugusiems ir 35 proc. vaikams.

Šis rodiklis buvo mažesnis nei įprastinis 50 proc. veiksmingumas gripo atvejais, pranešė express.co.uk.
Problema slypėjo tame, kad gripo padermė ir vakcina, kuri buvo kuriama pažaboti šiam gripo tipui, nesutapo. Gripas yra nuolat besikeičiantis virusas, todėl kasmet kuriamos naujos vakcinos, galinčios nugalėti mutuojantį virusą.
Praėjusią žiemą kartu su šaltu oru išplitęs virusas padidino gripo sukeltų mirčių skaičių trečdaliu. Tačiau nepaisant tokių rezultatų, sveikatos tarnybos darbuotojai patikino, kad skiepai vis tiek buvo geriausia galima apsauga nuo gripo.
 
Profesorius Paulas Cosfordas sakė: „Nors neįmanoma visiškai numatyti gripo padermės, kuris išplis bet kurio sezono metu, skiepai lieka geriausia apsauga, kurią turime prieš nenuspėjamą virusą, galintį sukelti sunkią ligą ar net mirtį“.
 
Gydytojas teigė, kad sunkiausios gripo pasekmės gresia ne tik rizikos grupių atstovams - vyresnio amžiaus žmonėmss, nėščioms moterims - tačiau ir tiems, kurie sveikata nė kiek nesiskundžia.
 
 
 
  

Žymos: Skiepai, Gripas, Vakcina

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Daktare, aš labai tikiuosi, kad operacija baigsis sėkmingai...

– Nesijaudinkite, jei baigsis nesėkmingai, jūs apie tai nesužinosite.