Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-08-23

„Brexit“: gali neužtekti medikų

  
„Brexit“: gali neužtekti medikų
© wikipedia.com
Vienas iš 10 NHS darbuotojų yra iš ES šalių.
NHS neturės pakankamai specialistų.

Nacionalinė sveikatos apsaugos sistema (NHS) gali susidurti su kvalifikuoto personalo trūkumu, jei Europos Sąjungos piliečiai bus priversti palikti Jungtinę Karalystę.

Sveikatos apsaugos departamentas įspėjo, jog vienas iš dešimties NHS darbuotojų yra užsienietis, todėl nežinomybė, besitęsianti po „Brexit“, neigiamai veikia visos Nacionalinės Sveikatos Apsaugos veiklą.
Iš viso NHS dirba net 55 tūkst. darbuotojų iš Europos Sąjungos šalių, ir jie sudaro dešimtadalį visų darbuotojų. Šiuo metu nėra žinoma, kaip pasibaigs derybos tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos, ir ar bus apribotas laisvas žmonių judėjimas. Tokia nežinomybė trukdo NHS vadovybei priimti sprendimus dėl papildomo medicinos darbuotojų iš ES šalių įdarbinimo.
 
Specialioje ataskaitoje, kuri buvo išplatinta slapčia, sveikatos apsaugos ministras Jeremy Huntas yra įspėjamas, jog iš JK priverstinai pasitraukus ES medicinos darbuotojams, NHS neturės pakankamai specialistų jog galėtų ir toliau teikti medicinos paslaugas septynias dienas per savaitę.
 
Viešosios nuomonės institutas neseniai savo ataskaitoje įspėjo, kad Jungtinei Karalystei gali grėsti sveikatos apsaugos krizė, o pati NHS gali visiškai sugriūti, jeigu ES medicinos darbuotojai bus priversti palikti Jungtinę Karalystę.
 
  

Žymos: Medicina, Europos Sąjunga, Sveikatos apsauga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar galima pastoti nuo Valerijono lašų?
– Galima, jei Valerijonas pakankamai jaunas.