Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-05-17

Britanijoje siūloma įvesti privalomą vaikų skiepijimą

  
Britanijoje siūloma įvesti privalomą vaikų skiepijimą
© Pixabay.com

Vaikai iki 5 metų, besiruošiantys į mokyklą, privalo būti paskiepyti nuo tymų, teigia ekspertai. Manoma, kad tik tokiu būdu yra įmanoma bent kiek pristabdyti mirtinos ligos plitimą.

NHS England vadovas Simonas Stevensas neseniai perspėjo visuomenę apie „vis didėjančią visuomenės sveikatos bombą“ ir tikino, kad antiskiepiai, kitaip dar vadinami antivakseriais, socialinius tinklus naudoja „pavojingoms ir visiškai neteisingoms gąsdinančioms istorijoms“ platinti.
Italų mokslininkai perspėjo, kad dabartinė taikoma skiepų politika nepadės sulėtinti tymų plitimo ir šios ligos išnaikinimo. Arba turi būti paskiepijama daugiau žmonių, arba turi būti įvestos privalomos priemonės, sakė jie.
 
Tačiau britų ekspertams šis siūlymas kelia dideles abejones. Jie mano, kad tai tik dar labiau gali „atitolinti tėvus“ nuo minties apie skiepus.
 
„Mūsų tyrimai rodo, kad dauguma šalių, įvedusios privaloma skiepijimą, sulauktų didelės naudos siekiant kontroliuoti ligos plitimą ir jos išnaikinimą“, – sakė tyrimų autorius dr. Stefano Merleris.
 
Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, vien tik Jungtinėje Karalystėje daugiau nei pusė milijono vaikų vis dar yra nepaskiepyti nuo tymų, kiaulytės ir raudoniukes.
2017-aisiais Anglijoje buvo užfiksuoti 259 tymų atvejai, o pernai šis skaičius išaugo iki 996.
 
  

Žymos: Medicina, Skiepai, raudoniukė, tymai, vakcinos, kiaulytė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įdomus gėrimas ta degtinė: skonis tas pats, o nuotykiai vis skirtingi…