Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-07-22

Dantų implantavimas. 5 bene dažniausiai daromos klaidos

  
Dantų implantavimas. 5 bene dažniausiai daromos klaidos

Kaip jaučiasi ir kaip gyvena žmogus, kuris neturi dantų arba vargsta su išimamomis dantų plokštelėmis, žino ir supranta tik tie, kurie patys patiria visus bedantystės nepatogumus.

Prarastus dantis galima atkurti ant dantų implantų. Pavyzdžiui, norint atkurti visus vieno žandikaulio dantis, dažniausiai, užtenka vos 4 implantų. Deja, neretai žmonės delsia, bijo, vis nukelia vizitą pas implantuojantį odontologą. Kodėl neverta taip elgtis?
Įžvalgomis dalijasi jau daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyriausiasis gydytojas, Vilniuje įsikūrusios klinikos „Dantų harmonija“ vadovas Marius Bučinskas.
 
Kiekvienas žmogus yra individualus, todėl ir gydymas prasideda nuo individualaus pokalbio, paciento lūkesčių išklausymo, tikslios diagnostikos (pavyzdžiui, Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ diagnostikai naudojame ne tik panoraminę nuotrauką, bet ir kompiuterinę tomografiją) ir asmeninio gydymo plano sudarymo. Vis dėlto ilgametė patirtis leidžia išskirti kelis tarsi pagrindinius faktorius, su kuriais susiduria pacientai prieš atvykdami konsultuotis dėl dantų implantavimo.
 
5 bene dažniausiai daromos klaidos – 5 barjerai, kurie yra įveikiami. Tam padeda ir konsultacija.
 
Ilgas delsimas
Eiti pas odontologą žmonės delsia dėl įvairių priežasčių. Tačiau reikėtų žinoti, kad kuo žmogus ilgiau delsia, tuo ilgesnis ir sudėtingesnis gydymas gali būti. Pavyzdžiui, jeigu žmogus neteko dantų ir delsia juos atkurti, tuomet, dažniausiai, ilgainiui pradeda tirpti žandikaulio kaulas, tokiu atveju mažėja ir vietos, kur būtų galima įsriegti implantą.
 
O kur dar maisto raciono apribojimas ar neigiami išvaizdos pokyčiai dėl dantų neturėjimo! Pavyzdžiui, netekęs visų ar daugumos dantų žmogus ilgainiui vizualiai tarsi pasensta apie 10 metų.
Netekęs visų ar daugumos dantų žmogus ilgainiui vizualiai tarsi pasensta apie 10 metų. Netekęs visų ar daugumos dantų žmogus ilgainiui vizualiai tarsi pasensta apie 10 metų.
Baimė
 
Vieni žmonės bijo pačios procedūros, kiti – skausmo. Sakyčiau, – be reikalo. Esant poreikiui taikome sedaciją – pacientas yra užmigdomas ir pabunda tuomet, kai procedūra būna baigta. „Maniau, kad bus baisiau“ ir „Gaila, kad nepasiryžau anksčiau“, – tokius ir panašius žodžius neretai išgirstu iš savo pacientų po dantų implantavimo procedūros.
 
Tikiu, kad gydymas turi prasidėti nuo gydytojo ir paciento dialogo. Gydytojas turi atsakyti pacientui į visus rūpimus klausimus – tuomet atsiranda pasitikėjimas, taip pat, dažniausiai, sumažėja ar netgi visai dingsta implantavimo procedūros baimė.
 
Informacijos stoka prieš pasirenkant
 
Neretai žmogus pasiskambina į kelias odontologijos klinikas ir taip bando palyginti dantų implantavimo kainas. Tačiau reikėtų pateikti dar vieną klausimą: kas šią kainą sudaro? Tiesa ta, kad administracijoje dirbantys asmenys telefonu gali suteikti tik bendro pobūdžio informaciją. Svarbu suvokti, kad kiekvieno paciento atvejis yra kitoks, todėl tikslingiausia tiesiogiai pabendrauti su implantuojančiu gydytoju ir gauti jo pateiktą gydymo planą, kuriame taip pat matyti bendros procedūros kaina ir kas ją sudaro. Taip pat vertėtų sužinoti tokius dalykus, kaip kad:
 
• ar dantų implantams yra suteikiama viso gyvenimo garantija?
• kiek vizitų jam reikės, kol turės nuolatinius dantis?
• kas bus, jei protezuoti dantys suskils arba prireiks korekcijos implantui ar galutiniam vainikui?
• kiek tokie protezuoti dantys laikys?
• kiek laiko trunka gydymas?
 
Rinkdamasis pigesnį variantą žmogus nebūtinai sutaupys ilgalaikėje perspektyvoje.
Norint atkurti visus vieno žandikaulio dantis, dažniausiai, užten- ka vos 4 implantų. Norint atkurti visus vieno žandikaulio dantis, dažniausiai, užten- ka vos 4 implantų.
Išankstinė nuostata „Man toks gydymas netinka“
 
Kartais garbaus amžiaus žmonės galvoja, kad jie negali implantuotis dantų dėl savo amžiaus. Tačiau mano, kaip implantuojančio gydytojo, ilgalaikė praktika rodo, kad amžius dantų implantavimo atveju yra subjektyvus dalykas. Daug svarbiau, kaip žmogus jaučiasi ir kokia yra jo sveikata apskritai. Per vizitą pacientas papasakoja apie savo sveikatą, išsako lūkesčius. Per tą patį vizitą atliekama išsami diagnostika, padaroma panoraminė ir kompiuterinės tomografijos nuotraukos, tada matau realią paciento situaciją ir galiu sudaryti individualų gydymo planą.
 
Manau, kad amžiaus limito dantims implantuoti nėra. Pavyzdžiui, esu implantavęs dantis pacientui, kuriam buvo per 90 metų. Tikiu, kad kiekvienas žmogus yra per jaunas gyventi su stiklinėje laikomais dantimis.
Jeigu žmogus savo situaciją vertina skeptiškai, siūlyčiau atvykti į konsultaciją pas implantuojantį gydytoją, jis sudarys gydymo planą remdamasis realiais faktais. Tad iš anksto numoti ranka tikrai nevertėtų.
 
Manymas, kad dantų implantavimas – itin ilga procedūra
 
Klinikoje „Dantų harmonija“ turime galimybes net ir visus vieno žandikaulio dantis atkurti vos per vieną dieną. Tad pacientui rezultato ilgai laukti nereikia, po procedūros jis gali drąsiai šypsotis, kalbėti, valgyti – gyventi visavertį socialinį gyvenimą, nesidengdamas burnos ranka.
 
Jeigu žmogus galvoja apie dantų implantavimą, jam kyla nemažai klausimų, į kuriuos, dažniausiai, per konsultaciją gali atsakyti implantuojantis gydytojas.
Daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyr. gydytojas M. Bučinskas sako, kad dažnai pacientai gailisi, kad dvejojo ir nesiryžo dantų implantuoti anksčiau. Daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyr. gydytojas M. Bučinskas sako, kad dažnai pacientai gailisi, kad dvejojo ir nesiryžo dantų implantuoti anksčiau.
Kviečiame registruotis konsultacijai, diagnostikai ir dantų implantavimui.
DĖMESIO! Užsiregistravus ir atvykus konsultacijai
dėl dantų implantavimo iki 2017 m. rugsėjo 15 d., diagnostika ir konsultacija NEMOKAMA*.
Registruodamiesi pasakykite kodinį žodį: „OBUOLYS“.
 
*Vietų skaičius ribotas. Nemokamai padarytos panoraminės ir tomografijos nuotraukos bei gydymo planas lieka klinikoje kaip klinikos nuosavybė.
BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA
Tel. + 370 610 11 222
Klinika „Dantų harmonija“
Olimpiečių g. 1A-9, LT-09235 Vilnius, Lietuva
  

Žymos: Dantų implantai, Dantų Harmonija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Centrinės Afrikos kanibalų gentis internete paskelbė:
– Su meile ir džiaugsmu priimsime pabėgėlius iš bet kurios pasaulio valstybės…