Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2014-02-07

Darbas Anglijoje: medikų iš Europos nebeužtenka

  
Darbas Anglijoje: medikų iš Europos nebeužtenka Dėl darbuotojų trūkumo paramedikų greitosioms pagalboms leista ieškoti kituose žemynuose.

Londono greitosios pagalbos tarnybos gavo leidimą ieškoti darbuotojų kituose žemynuose. Medikai jau seniai skundėsi britų paramedikų trūkumu, kol šią problemą nutarta spręsti už Europos sienų, skelbė standard.co.uk.

 Jungtinės Karalystės sienos apsaugos tarnyba patvirtino prašymą padėti gaunant darbo vizas paramedikams iš šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai (ES). Šis planas – viena iniciatyvos dalis, padėsianti užpildyti 250 laisvų darbo vietų šalies medicinos sektoriuje. Medikai teigė ieškosiantys darbuotojų Naujojoje Zelandijoje bei Australijoje. Mat, ten paramedikų mokymas ir paruošimas bene toks pat, kaip D. Britanijoje.
 
Valstybės sienų apsaugos tarnyba suteikė leidimą išduoti vizas šimtui paramedikų per metus. Paramedikų apmokymo ir lavinimo centro direktorius Markas Whitbreadas portalui Standard sakė, kad užsieniečių įdarbinimas medicinos sistemoje tapo neišvengiamas: „Kasmet mums reikia vis daugiau kvalifikuotų darbuotojų, prižiūrinčių ligonius, tai reiškia, kad reikia ir paramedikų, greitai reaguojančių į pranešimus. Kiti D. Britanijos miestai taip pat desperatiškai ieško paramedikų, tačiau situacija juose dar ne tokia prasta, kaip Londone“.
 
„Paramedikai – aukštos kvalifikacijos gydytojai. Gali užtrukti trejus metus, kol mediciną pabaigęs studentas bus paruoštas dirbti paramediku. Darome viską, kad paskatintume jaunus žmones rinktis mediciną, tačiau to nepakanka ir esame priversti žvalgytis už jūrų“, – pridūrė M. Whitebreadas. Nors greitųjų pagalbų asociacija glaudžiai bendradarbiauja su D. Britanijos švietimo įstaigomis ir ieško gabių medikų, to nepakanka, kad būtų užpildytos visos laisvos vietos. Iš užsienio atvykę paramedikai prieš pradėdami dirbti Jungtinėje Karalystėje turės lankyti paruošiamuosius kursus.
 
  

Žymos: Medicina, Darbas Anglijoje, Sveikata Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biologijos pamoka. Kviečiamas atsakinėti Petriukas.
– Kokio paukščio čia kiaušiniai?
– Nežinau.
– O čia?
– Taip pat nežinau.
– O čia?
– Neįsivaizduoju!
– Na, nieko nemoki, sėsk, du. Kokia pavardė?
Petriukas ir sako:
– Atpažink iš kiaušinių!