Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-07

Dėl lovų trūkumo pacientai nepriimami į skubios pagalbos priimamuosius

  
Dėl lovų trūkumo pacientai nepriimami į skubios pagalbos priimamuosius
© Flickr.com
Daugybei sunkios būklės ligonių užvertos priimamųjų durys.
Daugybei sunkios būklės ligonių užvertos priimamųjų durys.

Vis daugiau greitosios pagalbos automobilių Jungtinėje Karalystėje yra priversti apsisukti ir vykti į kitų ligoninių priėmimo skyrius, nes trūksta lovų. Praėjusią žiemą tokių atvejų padaugėjo dar labiau.

Skaičiuojama, kad nuo praėjusio gruodžio iki vasario 478 kartus greitosios pagalbos automobiliais atvežti pacientai nebuvo priimti į skubios pagalbos skyrius ligoninėse, į kurias buvo atvežti. Per tą patį laikotarpį praėjusius trejus metus, tokių atvejų vidutiniškai buvo po 249 kasmet.
Sausio mėnuo skubios pagalbos skyriams buvo pats sunkiausias. Tuomet skubiosios pagalbos skyriuje daugiau, nei kada nors anksčiau, pacientų laukiamuosiuose praleisdavo mažiausiai po keturias valandas.
 
Medikų teigimu, tokią chaotišką situaciją žiemą sukelia senėjanti visuomenė, kuri šaltuoju metų laiku labiausiai pažeidžiama. Taip pat daug įtakos turi personalo bei resursų trūkumas. Dėl lovų stygiaus priimamuosiuose slaugės buvo priverstos apžiūrėti pacientus koridoriuose, o daugybei sunkios būklės ligonių užvertos priimamųjų durys.
 
Iš ligoninės į ligoninę važinėjantys greitosios pagalbos ekipažai negalėjo reaguoti į kitus iškvietimus. Taip pat sveikatos sistema nepasiekė dar 2015-aisiais užsibrėžtų tikslų. A kategorijai priskiriami iškvietimai, pagal planą, turėjo būti įvykdomi per 19 minučių nuo skambučio. 95 proc. iš per sausį gautų 233472 iškvietimų, turėjo būti įvykdyti per numatytą laiką, tačiau tik 88 proc. buvo įvykdyti.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Medicina, greitoji pagalba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vedybinis šampanas: vyras geria, žmona putoja…