Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-04-05

Dėl skiepų baimės – tymų protrūkis

  
Dėl skiepų baimės – tymų protrūkis Manoma, kad tymų epidemija kilo dėl skiepų baimės.

Gan didelė tymų epidemija kilo Velso mieste Swansea, kur kas dieną fiksuojama apie 20 naujų ligos atvejų, pranešė BBC. Specialistai neabejoja, kad prie ligos protrūkio prisidėjo tėveliai, bijantys skiepyti savo vaikus.

Manoma, kad vien Swansea mieste šiuo metu yra apie 4 tūkst. neskiepytų vaikų, todėl buvo suskubta šią situaciją ištaisyti ir imtasi visų priemonių, kad vaikai artimiausiu metu būtų paskiepyti. Tymų epidemija kaimyninėse vietovėse plinta labai sparčiai ir sukelia problemų vis daugiau žmonių.
Spėjama, kad Velso vaikai į savo mokyklas virusą parsivežė iš sporto stovyklos, kuri vyko Anglijoje. Infekcija yra greitai plintanti, todėl vaikai ypač sparčiai ja užsikrečia. Jeigu liga komplikuojasi, ji gali baigtis įvairiais akių sutrikimais, kurtumu ar smegenų pažeidimu, kartais fiksuojamos ir mirtys.
 
Nors tymai ypač pavojingi mažiems vaikams, skiepytis rekomenduojama ir dar to nepadariusiems suaugusiems. Paprastai vakcina nuo tymų siūloma skiepyti metukų sulaukusius vaikus, tačiau kilus epidemijai, jie skiepijami ir šešių mėnesių, nes patenka į didžiausią rizikos grupę.
 
Būtent Swansea regione paskutinį dešimtmetį pastebėtas ypač mažas tėvų pasitikėjimas tymų vakcina, dar dėl 1990 metais paplitusių gandų dėl šios vakcinos nesaugumo. Todėl manoma, kad tai turėjo didelės įtakos dabar kilusiai epidemijai.
 
 
  

Žymos: Skiepai, Vaikai, Sveikata Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Per dykumą bėga šuo ir murma:
– Jeigu nerasiu medžio, apsisisiosiu...