Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-05-03

Geriausia dovana mamai – sugrąžinta šypsena

  
Geriausia dovana mamai – sugrąžinta šypsena
© Shutterstock nuotr.

Kiekvieną pirmą gegužės sekmadienį dauguma mūsų skubame pas mamas ir močiutes, kad pasveikintumėme jas su Mamos diena.

Bet ar ta proga įteikta puokštė gėlių yra pakankama padėka už rūpestį, kuriuo jos mus apipildavo, kai buvome maži?
Ar pakankamai pasidomime savo mamų gyvenimu, jas kamuojančiomis bėdomis, kurias galbūt galėtume padėti išspręsti?
 
Dauguma turbūt nė nesusimąstome, kodėl mama ar močiutė, gausiai nuklojusi stalą maistu, pati jo beveik nevalgo, arba kodėl vis mažiau šypsosi, o kalbėdama ima dangstyti burną ranka.
 
Dažnai taip nutinka, kai žmogui ima trūkti dantų. Deja, vyresniems žmonėms būna nedrąsu apie šią bėdą kalbėtis net ir su pačiais artimiausiais žmonėmis, o jų vaikai dėl skubėjimo ar kitų priežasčių nė nepagalvoja apie tai paklausti.
 
Mamos diena yra puiki proga atidžiau pažvelgti į mamų gyvenimą, pasidomėti jų problemomis ir galbūt padėti jas išspręsti. Nuoširdus dėmesys ir pagalba sunkiu metu yra kur kas geresnė dovana, nei bet koks formalus pasveikinimas.
 
Statistika byloja, kad Lietuvoje dantų neturinčių žmonių kiekis pasiekė kritinę ribą. Pagal šį rodiklį Lietuva pirmauja Europoje.
 
Pagrindinė to priežastis yra didelės dantų protezavimo kompensacijų laukiančių žmonių eilės.
Laukdami, kol ateis jų eilė protezuoti dantis, žmonės kenčia dėl gerokai suprastėjusios gyvenimo kokybės, kuomet bijo bedante burna šypsotis arba nebegali valgyti kietesnio maisto, nes nebeturi kuo jį sukramtyti.
 
Yra ir dar vienas svarbus momentas: valstybė iš dalies kompensuoja tik dantų atkūrimą išimamais protezais, kurie ne visiems tinka.
 
Kaip rodo praktika, išimami protezai visiškai problemos neišsprendžia, o tik šiek tiek palengvina situaciją. Su tokiais protezais kramtymo funkcija gali atsistatyti tik iki 40 procentų.
 
Vadinasi, išimamus protezus turintys žmonės, nors ir gali įkasti kai kuriuos kietesnius produktus, bet paprastai maistas susmulkinamas nepakankami gerai.
 
Dėl nepakankamai gerai susmulkinto kramtomo maisto ilgainiui gresia įvairūs virškinamojo trakto susirgimai.
 
Išimami dantų protezai gali sukelti ir įvairų diskomfortą: pradedant gana sudėtinga jų priežiūra, baigiant būtinybe pirkti įvairias prie dantenų priklijuojančias pastas.
 
Be to, žmogų su išimamais dantų protezais nuolat lydi baimė, kad jie gali iškristi čiaudėjant, ar tariant tam tikrus priebalsius.
 
Išimami dantų protezai, skirtingai, nei implantai, nesustabdo ir žandikaulio kaulo tirpimo.
 
Nunykus žandikaulio kaului dantų plokštelės ima trinti dantenas, ant kurių jos fiksuojamos, tad žmogus ima jausti ne tik diskomfortą, bet ir skausmą.
 
Be to, jei apatinis žandikaulis yra bedantis, žmogus ima atrodyti gerokai vyresnis.
 
Žinoma, dantis galima atkurti ne tik išimamais dantų protezais, bet ir dantų implantais.
 
Ir nors pastarasis būdas yra brangesnis jis turi neabejotinai daugiau privalumų.
 
„Šiandien vienas iš pačių patikimiausių, ilgaamžiškiausių ir vis labiau plintančių dantų atkūrimo būdų yra prisukami dantų protezai ant implantų. Šį būdą savo klinikoje mes naudojame jau ilgiau nei 10 metų“, – sakė klinikos „Dantų harmonija“ implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas.
 
Dauguma netekusių daug dantų pacientų, mano, kad dantų implantavimas yra skausminga, baisi ar ypatingai brangi procedūra. Tačiau daugiau kaip 11 metų implantavimo ir per 15 metų protezavimo patirtį turintis gydytojas visas šias baimes paneigė.
 
Pasak gydytojo, vienas didžiausių mitų yra tikėjimas, kad dantų implantavimas – skausminga procedūra.
 
„Daktare, galvojau, kad bus skaudžiau“, – tai yra frazė, kurią M.Bučinskas kasdien išgirsta iš savo pacientų.
 
Savo pacientams gerai apie įvairius dantų protezavimo būdus išmanantis M.Bučinskas stengiasi taikyti minimaliai invazines procedūras. Po jų didžioji dalis pacientų tą pačią dieną jaučia tik lengvą maudimą, kuris jau po dienos būna visiškai praėjęs.
 
Turintiems ypatingą odontologų baimę klinikoje „Dantų harmonija“ taikoma ir anestezija, kuomet procedūra, dalyvaujant gydytojui anesteziologui, atliekama užmigdžius pacientą.
 
Paprastai žmogui, pasirinkus dantų atkūrimą implantacijos būdu, pakanka vos kelių vizitų pas odontologą.
Nobel Biocare Trefoil gydymo metodas ant 3 implantų. Nobel Biocare Trefoil gydymo metodas ant 3 implantų.
 
Pirmojo vizito metu suteikiama konsultacija, atliekama diagnostika. Taip pat sudaromas ir raštu su konkrečiomis nurodytomis kainomis pateikiamas bei patvirtinamas gydymo planas. Sudarius ir patvirtinus gydymo planą, kainos klinikoje „Dantų harmonija“ nesikeičia, nepaisant to, kaip pasisuktų gydymo eiga.
 
Per kitą vizitą, jei reikia, pašalinami dantys, įsukami implantai ir padaromi laikini vainikėliai.
 
Jau tą pačią dieną pacientas grįžta su naujais laikinais dantimis ir gali ne tik valgyti, bet net ir kąsti obuolį!
 
Po savaitės būna apžiūrima, kaip gyja žaizdos. O po 2-3 mėnesių, kai implantas prigyja, galima protezuoti.
 
Apatiniame žandikaulyje implantai, kaip sakė M.Bučinskas, prigyja per 2 mėnesius, o viršutiniame – per tris.
 
Ir vis dėlto, implantai brangiai kainuoja. To gydytojas neneigė, tiesa, šyptelėjo, kad, išgirdę vieno implanto kainą pacientai iškart skuba ją dauginti iš trūkstamo dantų kiekio.
 
Jeigu trūksta daugiau dantų, suma pacientui gali pasirodyti kosminė.
 
Tačiau yra įvairių implantavimo metodų, kurie parenkami, atsižvelgiant į paciento būklę, norus ir finansines galimybes.
 
Vienas iš metodų, skirtas apatinio žandikaulio dantų atkūrimui, yra nauja dantų implantavimo tehnologija, kuria visi apatinio žandikaulio nuolatiniai dantys atkuriami vos ant trijų implantų ir tik per vieną dieną.
 
Naudojant ją visus dvylika apatinio žandikaulio dantų galima atkurti vos ant trijų implantų. Ir tai atliekama per vieną dieną. Šis metodas padeda sutaupyti laiko, procedūra atliekama vieno vizito metu ir šio metodo kaina yra fiksuota.
 
Pasaulyje pirmaujanti švediškų dantų implantų gamintoja Europos implantologams šią technologiją pristatė tik praėjusį spalį Frankfurte ir gydytojas M. Bučinskas buvo tarp pirmųjų, apmokytų ją taikyti.
 
Jau po savaitės „Dantų harmonija“ tapo pirmąja Baltijos šalyse klinika, pritaikiusia šį metodą.
 
Visi viršutinio žandikaulio visi dantys pagal kitą metodą gali būti atkurti ant keturių implantų.
 
Kadangi visus dantis galima atkurti vos ant 3-4 implantų, kaina nesusidaro milžiniška.
All-on-4 metodas. All-on-4 metodas.
 
Be to, jeigu pacientui trūksta tik dalies dantų, o kitus įmanoma išgelbėti, gali užtekti ir 1-2 implantų, ant kurių daromi dantų tiltai.
 
Svarbu yra ir tai, kad implantui visam gyvenimui suteikiam garantija. Tai reiškia, kad nesvarbu, kokios bėdos nutiktų su implantu, gamintojas jį pakeis nemokamai.
 
Tad Mamos dienos proga, mylimai mamai galima jai padovanoti kur kas daugiau, nei puokštę gėlių ir pakštelėjimą į skruostą.
 
Vaikai gali padėti savo mamoms apmokėti implantavimo procedūrą ir taip padovanoti naujus dantis, sugrąžindami sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą.
 
Tai būtų puiki padėka už tėvų gyvenimo investiciją į vaikų sėkmę ir nuolatinį rūpestį jais.
 
Juolab, klinika „Dantų harmonija“ bendradarbiauja su keliais bankais dėl geresnių vartojamųjų paskolų teikimo pacientams. Juk, jei reikia, vaikams yra lengviau paimti paskolą, nei jų pagyvenusiems tėvams.
 
Kam versti pagyvenusias mamas laukti eilėse, kad Valstybinė ligonių kasa iš dalies kompensuotų iš pigiausių medžiagų padarytų išimamų protezų gamybą, kai galima joms sugrąžinti šypseną iškart.
 
Juk taip ne tik sugrąžinamas gyvenimo džiaugsmas, bet ir sumažinama tikimybė susirgti kitomis ligomis, kurias sukelia bedantystė. Dantys yra vienas iš svarbiausių sveikatos elementų, kuriam dažnai be reikalo skiriama nepakankamai reikšmės.
 
Pagaliau juk mūsų mamos yra moterys, kurios nori būti žavios, kad ir kokio amžiaus būtų. Sutvarkyti dantys gali padėti joms atrodyti jauniau ir jaustis žaviau.
 
  

Žymos: Dantų Harmonija, Mamos diena

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas sako merginai:
– Brangioji, aš dėl tavęs bet ką padaryčiau: perplaukčiau vandenynus, perkopčiau kalnus!
Mergina:
– Rytoj ateisi?
Vaikinas:
– Gal... Jei nelis...