Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-01-12

Gripas toliau šienauja gyvybes

  
Gripas toliau šienauja gyvybes
© Facebook/Bethany Walker nuotr.
Bethany gyvybė užgeso penktadienį.
Savijauta tik blogėjo, gripas peraugo į plaučių uždegimą, dėl staigios komplikacijos ji sraigtasparniu išgabenta į ligoninę

Jungtinėje Karalystėje siaučianti gripo epidemija aukų nesirenka – itin greitai plintantis virusas pasiglemžė jaunos merginos gyvybę.

Jaunos Škotijos gyventojos, 18-metės Bethany Walker sunegalavimas praėjusią savaitę nieko blogo nežadėjo – gripo į lovą paguldyta mergina, kaip ir daugelis kitų, gydėsi namuose Applecross’o mieste.
Tačiau savijauta tik blogėjo, gripas peraugo į plaučių uždegimą, dėl staigios komplikacijos ji sraigtasparniu išgabenta į ligoninę.
 
Deja, Bethany gyvybės medikams išgelbėti nepavyko: penktadienį konstatuota ligonės mirtis.
 
Per pastarąsias dvi savaites vien Škotijoje mirė 8 gripu susirgę žmonės, tačiau virusas staigiai plinta visoje Jungtinėje Karalystėje – Anglijos ligoninėse šia liga sergančių pacientų skaičius per paskutinę savaitę padaugėjo net 78 procentais.
 
Velse ir Airijoje pavojus užsikrėsti šia liga toks didžiulis, kad sveikatos priežiūros specialistai net išplatino įspėjimą nesiartinti prie gydymo įstaigų.
 
Visoje šalyje gripo plitimo lygis pakeltas nuo „normalaus“ iki „vidutinio“, nacionalinio sveikatos biuro duomenimis, gruodį 10 tūkst. gyventojų teko 45 ligos atvejai, o per pirmąsias dvi sausio savaites šis rodiklis šoktelėjo iki 107.
 
Mirtingumas laikomas žemu: iš 53 intensyvios slaugos reikalaujančių pacientų iki šiol mirė 8.
Pagrindiniai gripo simptomai – kosulys ir čiaudulys, norint stabdyti gripo plitimą patariama dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, taip pat valyti dažnai naudojamus paviršius, be būtino reikalo nekontaktuoti su gripu užsikrėtusiais žmonėmis.
 
Šalį užgriuvusi gripo banga dar vadinama „Australiškuoju gripu“, mat šias problemas sukelianti gripo atmaina (H3N2) pirmiausiai pastebėta Australijoje.
 
  

Žymos: Sveikata, Mirtis, Ligos, Gripas, gripo epidemija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi mama ir dukra:
– Mama, turiu tau naujieną...
– Gal gavai 10 iš matematikos kontrolinio?
– Mama, sakiau naujieną, o ne stebuklą.