Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2012-11-16

Grožio siekti... naudinga

  
Grožio siekti... naudinga

Moterims, kurios nori turėti grakščią figūrą, daugiausia rūpesčių kelia per didelis svoris, storos šlaunys bei platūs klubai, apdribęs pilvas ar per dideli sėdmenys. Dėl ko taip atsitinka ir kas kelia susirūpinimą?

I rūpestis: kūno sandara
Kaip madoje ar mene, taip ir gamtoje nėra bendros taisyklės, tinkančios visiems moteriškų formų matmenims. Priešingai: kaulų sandaros bei riebalų pasiskirstymo santykis gali būti labai įvairus. Tai paveldima, užkoduota genuose, tad šioje pagrindinėje struktūroje jau nieko nebegalima pakeisti. Jei giminėje vyrauja tvirtas, atletiškas arba kresnas, linkęs kaupti riebalus kūno sudėjimas, tai jokia dieta, sportas ar kosmetika nesusiaurins jūsų klubų. Kokia išeitis? Ogi stengtis visomis priemonėmis paryškinti visą grožį, kuriuo apdovanojo gamta.
 
II ir III rūpestis: jungiamieji audiniai ir moteriškieji hormonai
 
Be genų, nulemiančių dubens formą, didelių pavojų grakščiai figūrai kelia specifinė moteriškojo jungiamojo audinio struktūra. Vyrų jungiamajame audinyje skaidulos susikryžiuoja ir sudaro tarsi paslankias groteles, apglėbiančias mažas riebalines ląsteles, o „moteriškosios“ skaidulos, priešingai, išsidėsčiusios paraleliai ir aplinkui didesnes riebalines „kamarėles“. Tai suteikia audiniui didesnio tamprumo, kas labai svarbu nėštumo metu, bet, deja, kartu skatina riebalų bei vandens sankaupas. Jų nusėda tuo daugiau, kuo daugiau organizmas gamina moteriškųjų lytinių hormonų. Dėl to oda dažnai tampa banguota, būdinga celiulitui.
 
IV rūpestis: suglebę raumenys
Jei „pavojingų“ figūros vietų (tai kūnas tarp liemens ir kelių) raumenys mažai apkraunami, jie suglemba, ten susikaupia riebalai. Be to, audiniai blogiau aprūpinami krauju, o tų vietų oda vis labiau panašėja į celiulitinę. Kas kryptingai bei nuolat sportuoja, tam pakyla raumenų tonusas, ir riebalams bei vandeniui vis sunkiau kauptis audiniuose. Intensyviai sportuojant į kraują patenka ir daugiau deguonies, o dėl to daugiau riebalų „sudeginama“.
 
V rūpestis: audinių užteršimas šlakais
 
Šlakais vadinami tarpiniai ir galutiniai medžiagų apykaitos produktai, nepašalinti per žarnyną bei odos poras ir dėl to besikaupiantys jungiamųjų audinių tarpuose tarp ląstelių. Tiesa, šlakų teorija medikams kelia nemažai abejonių, nes ir moderniausių analizių aparatais iki šiol neįrodyta, kad tokios nuosėdos tikrai susidaro. Todėl gydymo natūraliais būdais žinovai mieliau vartoja terminą „perrūgštinimas“ (acidozė). Tai reiškia, jog organizme sutrikusi pusiausvyra tarp rūgščių ir šarmų, vadinasi, ir jungiamųjų audinių ląstelių maitinimas bei nuodingųjų medžiagų šalinimas. To priežastimi laikoma netinkama mityba bei nepakankamas audinio aprūpinimas deguonimi dėl judėjimo stokos.
 
VI rūpestis: svoris
 
Kas turi rūpesčių dėl „opiųjų“ figūros vietų, dažniausia ir sveria keliais kilogramais daugiau negu reikia. Pirmiausia tai gadina figūros siluetą, o antra, su kaupu pripildytos riebalinės ląstelės smarkiai ištempia celiulitinės odos įdubas.
Aišku, jog svorį reikia mesti. Tačiau riebalinių ląstelių skaičius nustatytas genetiškai, ir jo nepakeisi. Daugiausia, ką galima padaryti – sumažinti jų užpildymą. Žinoma, sunku ir tai, ypač jei jos įpratusios būti maksimaliai užpildytos jau nuo pat kūdikystės.
Bet kuriuo atveju tokios dietos, kurių laikantis staiga numetamas svoris, neturi prasmės. Riebalinės ląstelės ištuštinamos, bet jos vėl siekia atgauti ankstesnę formą, vos tik atsiranda kelios atliekamos kalorijos. Jei žaidimas pora sykių pakartojamas, sumažėja vadinamasis kritinis taškas. Tai savotiškas riboženklis, rodantis, kad organizmas gerai susidoroja su kalorijų pasiūla. Jei energijos gaunama daugiau, ji nesunaudojama, bet riebalų pavidalu susikaupia riebaliniame audinyje.
 
Kas nori pabėgti iš šio užburto rato, turi ilgam pakeisti mitybą, sveikai maitintis, laikytis anticeliulitinės dietos (1200 kalorijų per dieną). Tuomet pirmiausia Jūs numesite gerus du kilogramus svorio, o tai paskatins ir toliau taip elgtis.
 
VII rūpestis: tuščiagarbiškumas
 
Būti šiek tiek tuščiagarbe sveika ir labai svarbu, ypač tais atvejais, kai grakštumui grėsmę keliančioms kūno vietoms norite suteikti puikiausią formą. Kritiškai apžvelgus save veidrodyje, sustiprėja disciplina ir ištvermingumas, nesvarbu, ar tai būtų raumenų treniravimas, mitybos būdas ar kasdieninis masažas su priemonėmis nuo celiulito. Tačiau šis žvilgsnis turi matyti objektyvią realybę ir tas mažas pergales, kurios pasiektos laikantis dietos, treniruojantis bei prižiūrint kūną. Kas per plačiai užsimoja, tas pervertina savo galimybes ir nepasiekia tikslo. Jo nepasiekus, nebus tikro džiaugsmo, o be pasitenkinimo ir visos pastangos vertos daug mažiau.
 
Į sveikatą!
Taigi, įvertinus visus veiksnius, kurių dauguma sąlygoti gamtos, kyla klausimas: kodėl gi kaip tik tai, kas itin moteriška, joms atrodo per daug atsikišę, tuknu, minkšta, apvalu? O gal net dalelė moteriškosios erotikos aukojama ant mados altoriaus?
Taip jau yra, ir mažai kas tam prieštarauja. Bet apskritai siekti grožio idealo naudinga, nes tai pasiteisina bet kokiu atveju – labai pagerėja bendra organizmo būklė ir savijauta. Moterims, kurios rimtai nusprendė atsikratyti figūros ydų, tenka imtis plačios veiksmų programos prieš „apelsino žievelės“ odą, antsvorį ir suglebusius šlaunų, klubų, pilvo ir sėdmenų audinius.
Daugumai, ko gero, nepakaks vien gausiai pristatomų kosmetinio gydymo ir masažo galimybių. Teks pačioms ar su specialisto pagalba susidaryti treniruočių programą raumenims stiprinti, teks laikytis subalansuotos mitybos režimo, valgyti sveiką maistą, kuris veikia celiulitą, šalina riebalus, vandenį bei šlakus iš audinių.
Kas kasdien sportuoja, daro gimnastiką, sveikai maitinasi, prižiūri savo kūną, tam ne tik sumažėja rūpesčių su „pavojingomis“ figūros vietomis, bet ir suaktyvėja kraujo apytaka, pagerėja kraujagyslių būklė bei vidaus organų veikla.
Todėl tuščiai nesigraužkite dėl savo figūros „ydų“, o jei jos jums „gadina gyvenimą“, verčiau padirbėkite su svarmenimis, laikykitės dietos. Net jei iš pradžių Jums bus svarbu tik grožis bei tuščia garbė, – pinigai ir laikas bus investuoti tinkamai. Pirmiausia, žinoma, į figūrą, bet kartu ir į sveikatą, į pasitikėjimą savimi.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja:
– Petriuk, kodėl vakar nebuvai mokykloje?
– Man galvą skaudėjo.
– Bet gi tave vaikai vakar matė lauke žaidžiantį futbolą!
– Na, bet kojų tai man neskaudėjo...