Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC, The Telegraph   |   2014-12-29

Gydytojai pakartotinai įspėja apie populiaraus žaislo pavojus

  
Gydytojai pakartotinai įspėja apie populiaraus žaislo pavojus
© Flickr. nuotr.
Anksčiau prabilę apie vaikams žalingą spalvotųjų gumyčių cheminę sudėtį, dabar medikai įspėja apie p

Gydytojai perspėja tėvus būti itin budrius po to, kai daugybė vaikų įsigudrino į nosį vis susikišti itin Anglijoje ir visame pasaulyje išpopuliarėjusi žaislą – kontūrines gumytes. Anksčiau įspėta ir apie pavojų vaikų sveikatai keliančią jų cheminę sudėtį.

Vaivorykštės splavų miniatūrinės gumytės turbūt buvo viena geidžiamiausių daugelio vaikų Anglijoje ir visame pasaulyje Kalėdinė dovana. Iš mažų spalvotų gumyčių vaikai itin pamėgo formuoti apyrankes ar įvairių daiktų skulptūrėles.
 
Šiemet tai yra vienas populiariausių žaislų. Tačiau Jungtinės Karalystės ligoninių skubios pagalbos skyrių pagalbos gydytojams šią savaitę teko gelbėti keturių nuo gumyčių užspringusiųjų mažųjų pacientų gyvybes.
 
Monklandso ligoninėje Škotijoje dirbanti gydytojų komanda paragino tėvus itin akylai prižiūrėti su šiomis gumytėmis žaidžiančius vaikus. Gydytojai perspėjo , kad jei vaikai bent vieną gumytę įkvėptų, viskas gali baigtis labai liūdnai.
 
Nors paprastai medikai iš vaikų kvėpvimo organų gumytes gali ištraukti lengvai, tačiau rizika, kad vaikai nuo jų užsprings – didžiulė, paskelbė Laringologijos ir otologojis žurnalas.
 
Į ausis ir nosį
 
Anot chirurgo registratoriaus Iaino Bohlerio, pildančio ligoninės ataskaitas, jam įprasta ligoninėje matyti vaikus, kurie į nosį ar ausis prisikišo smulkių daiktų. Tačiau pastaruoju metu gydytojai pastebi, kad padaugėjo atvejų, kai iš vaikų nosies ar ausų reikia traukti spalvotąsias gumytes.
„Dažniausiai visokius smulkius daiktus galime ištraukti nesukeldami vaikui didesnio streso. Tačiau blogiausiu atveju, įstrigusios gumytės gali užkimšti kvėpavimo takus, sukelti širdies smūgį ar mirtį,” – BBC sakė gydytojas.
 
Du vaikai, kuriuos gydytojui Bohleriui teko gelbėti, į nosį buvo susikišę s formos kablį, kuris naudojamas užbaigti gumyčių apyrankei. Vienas iš vaikų kabliu užspringo ir bekosėdams jį galiausiai prarijo. Kitiems dviems mažyliams gumytes pavyko susikišti giliai į nosies ertmę.
 
Nerimas dėl vėžio
 
Anglijos spaudoje nebe pirmą kartą marga perspėjimai apie vaikų itin pamėgto žaislo keliamus pavojus.
Vasaros pabaigoje Jungtinės Karalystės žaislų pardavėjas „The Entertainer”, kuriam prikalauso apie 80 žaislų parduotuvių vidurio ir pietų Anglijoje, vaivorykštines gumytes išėmė ir prekybos po to kai pranešta, kad jose esančios cheminės medžiagos gali sukelti vėžį.
 
Žaislai nuo prekystalių dingo ištyrus, kad vieno gamintojo papildomų gumyčių apyrankių dekoracijose buvo apie 40 proc. cheminės medžiagos ftalato, paverčiančiu plastiką lanksčiu. Jei žmoguas organizmą veikia ilgesnį laiką, ši medžiaga gali kelti pavojų sveikatai. Be to, chemikalas gali sutrikdyti vaikų hormonų pusiausvyrą, pranešė „The Telegraph”.
 
Anot laikraščio, pagal Europos sąjungos saugumo reikalavimus, šios medžiagos žaisluose gali būti tik 0,1 proc. Ant iš prekybos dingusių gumyčių buvo užsienietiška etiketė, kurioje pažymėta, kad prekė atitiko visus ES reikalavimus.
 
 
Vaivorykštės spalvų kontūrinės guminės juostelės atrastos prieš trejus metus. Vos pasirodžius naujam žaislui, gumyčių pynimas į spalvotas apyrankes tapo pasauline vaikų manija. Tokias vaikų sunertas apyrankes pastebėtos dėvinčios ir įžymybės, pavyzdžiui, Kembrdžo hercogienė Kate arba futbolo žvaigždžė Davidas Bechamas.
 
  

Žymos: Sveikata, Gydytojai, Pavojus

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Įsivaizduoji, pareinu namo po darbo ir pamatau savo žmoną lovoje su kažkokiu švedu.

- Na, ir ką tu jam pasakei?

- O ką aš galėjau jam pasakyti?! Aš juk nemoku švediškai...