Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   LRT   |   2014-10-09

Izoliatoriuje laikyta Visagino merė grasina Strasbūru

  
Izoliatoriuje laikyta Visagino merė grasina Strasbūru D. Štraupaitė tikina, kad teisėsaugos rankomis su ja siekia susidoroti konkurentai.

Piktnaudžiavimu tarnyba įtariama Visagino merė Dalia Štraupaitė, savaitę laikyta Šiaulių tardymo izoliatoriuje, susirgo plaučių uždegimu ir atsidūrė ligoninėje. Įkalinimo įstaigos sąlygomis pasibaisėjusi politikė teigia išgyvenusi tikrą košmarą. „Netylėsiu. Važiuosiu į Strasbūrą, į Briuselį ir viską papasakosiu, kaip buvau suimta ir kankinama izoliatoriuje“, – LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ sakė politikė.

Merė teigia, kad jai mesti įtarimai susiję su artėjančiais tiesioginiais merų rinkimais ir neatmeta, kad tai gali būti ir jos oponentų kerštas. Žurnalisto Edmundo Jakilaičio pokalbis su D. Štraupaite Visagino ligoninėje.
– Prezidentė šiurpo apsilankiusi Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Jūs ten praleidote savaitę. Ką patyrėte?
 
– Ačiū Prezidentei, kad ji atkreipė dėmesį į šią įstaigą, aš iš ten jai parašiau graudų laišką ir prašiau pagalbos. Izoliatorius yra Stalino lageris, sąlygos čia baisios, baisesnių neįsivaizdavau. Mano dėdės pasakojo, kaip lageriuose peles valgė, tai ten tik pelių trūko, kurias galima būtų valgyti. Ten languose nėra nei vieno stiklo, šalta, naktį kaliniai pradeda daužyti į sienas ir prašyti pagalbos, nes jiems šalta. Savaitę praleidau siaubingomis sąlygomis.
 
Po mano langais buvo pririštas šuo, jis kaukdavo, cypdavo naktimis. Aš jam vis bandydavau išmesti duonos, užteptos koše, nes šunys ten kankinami ir nemaitinami. O nesuvalgytą maistą mums liepdavo išmesti į unitazą, šunims neduodavo – esą, taip negalima. Nuolat inkščiantys, lojantys šunys neleisdavo užmigti. Lovos senos, surūdijusios, sienos baisios, ištrupėjusios. Prezidentė viską matė ir, manau, ji padarys tvarką.
 
– Ko siekiama laikant žmones tokiomis sąlygomis? Manau, turėjote laiko apie tai pagalvoti?
 
– Į tardymo izoliatorių pakliūna dar nenuteisti žmonės, jie ten laikomi net ir aštuonis mėnesius. Žmonės kankinami. Nežinau, ko siekiama. Moterys, vyrai laikomi tame pačiame izoliatoriuje ir moterys girdi už sienų sklindančias baisias dejones. Į izoliatorių pakliūna ir narkomanai, kurie kenčia nuo abstinencijos, aimanuoja, pjaustosi venas. Ryte negalima žingsnio žengti per kraujo klanus. Aš stebiuosi tardymo izoliatoriaus darbuotojais, kurie dirba tokiomis kenksmingomis, nežmoniškomis sąlygomis už mažą atlyginimą.
– Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevežio skyrius Jums pareiškė įtarimus. Ką galite apie tai pasakyti? Ar savivaldybės darbuotojai kada nors dirbo Jūsų, Jūsų artimųjų, draugų namuose, sodybose, kitose vietose, kaip teigiama kaltinamajame akte?
 
– Mano namuose niekada nedirbo joks savivaldybės darbuotojas, ūkyje taip pat, nes aš neturiu ūkio, neturiu daržo. Mano mamai 86 metai, ji taip pat guli šioje ligoninėje, ji taip pat neturi jokių daržų.
 
– Gal koks ūkvedys pakeitė lemputes ar nudažė sieną?
 
– Mano butas neremontuotas jau 20 metų, galiu parodyti ir mamos butą. Aš eisiu iki Strasbūro ir įrodysiu, kad niekas niekada neremontavo nei mano, nei mamos buto.
 
 
  

Žymos: Ligoninė, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Jeigu reikia ką nors padaryti – kvieskite kinus. Jeigu reikia padaryti kažką neįmanomo – kvieskite rusus ir nupirkite degtinės. Jeigu reikia padaryti kažką, kas gerai veiktų – kvieskite vokiečius.
- O amerikiečius kada kviesti?
- Amerikiečių kviesti nereikia, jie ateina patys…