Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-05-11

JK sveikatos sistemą skandina patys pacientai

  
JK sveikatos sistemą skandina patys pacientai
© Flickr.com
Nutukę, rūkantys ir per daug alkoholio vartojantys pacientai – sveikatos sistemos rykštė.
Pinigų stoka, esą, dar labiau trukdys pacientams išvengti rūkymo, dažno alkoholio vartojimo bei persivalgymo sukeliamų ligų.

Medikai įspėja, kad Jungtinės Karalystės sveikatos sistema žlugs, jei valdžia jai neskirs gerokai daugiau pinigų iš biudžeto. Ligoninių atstovai teigia, kad į bankrotą ligonines siunčia nesveiką gyvenimo būdą propaguojantys pacientai.

Britų medikų asociacija paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad sistema netrukus pasieks lūžio tašką dėl nesveiko gyvenimo būdo bei mažinamo biudžeto. Gydytojai įspėja, kad drąstiškas biudžeto sumažinimas 400mln. svarų sterlingų iki 2020-ųjų pribaigs sveikatos sistemą. Pinigų stoka, esą, dar labiau trukdys pacientams išvengti rūkymo, dažno alkoholio vartojimo bei persivalgymo sukeliamų ligų.
„Sėkmingoms Anglijos vyriausybėms dar nepavyko įgyvendinti ilgalaikio plano visuomenės sveikatos gerinimui. Per dažnai visuomenės sveikata nuspiriama į užribį“, - medikų asociacijos vadovą Marką Porterį citavo portalas independent.co.uk.
 
Gydytojas tikina, kad ši problema spendžiama atbulai, mat daugėjant tokių ligonių ir mažėjant finansiniams resursams, medicinos sistema yra tiksinti bomba.
 
Medikai apie įsisenėjusią problemą priminė dėl to, kad rinkimų kampanijos metu partijos žada būdus, kaip pagerinti sveikatos sistemą, tačiau apie biudžeto didinimą nekalba.
 
Leiboristai praneša, kad sieks uždrausti iki 21 val. televizijoje reklamuoti daug cukraus ir riebalų turintį nesveiką maistą. Padidins medicinos sektoriaus darbuotojų atlyginimus bei atšauks planuojamus ligoninių uždarymus. Konservatoriai teigia iki 2020-ųjų įdarbinti 10 tūkst. papildomų žmonių psichinės sveikatos sektoriuje.
 
Medikai reikalauja griežčiau reguliuoti maisto ir gaiviųjų gėrimų industriją, didinti alkoholio kainas ir labiau padėti žmonėms mesti rūkyti. Taip pat siūloma 20 proc. kelti daug cukraus turinčių gaiviųjų gėrimų mokestį. Mat vyriausybės paskelbta 24p. didesnė kaina jiems neatrodo veiksminga.
 
  

Žymos: Sveikata, Medicina, Greitas maistas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi kaimynės:
– Ką gi jūs darote, kad jūsų rankos tokios išpuoselėtos?
– Nieko.