Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-02-03

Kaip išmokti gyventi dabartimi?

  
Kaip išmokti gyventi dabartimi?

Akimirka čia ir dabar yra unikali. Kai nugrimzti į kokias nors savo mintis, tu ją praleidi, neišragauji jos skonių ir savo pojūčių... O juk jie tokie unikalūs – ir daugiau niekada nebepasikartos.

Pamėgink kaskart kad ir paprasčiausią obuolį valgyti ne kaip įprastą maistą, kurį šimtą kartų esi gromuliavęs, o kaip kažką nauja ir labai ypatinga. Juk būtent šio obuolio tu tikrai dar niekad nekramsnojai! Tiesiog atsigardžiuok jo skoniu. Kaip pirmą kartą...
Dabarties vagys
Protui paklūstantys įpročiai, deja, atėmė iš mūsų dabarties akimirkos unikalumą. Protas ir ego – du broliai, glaudžiai vienas su kitu susiję. Jie trukdo mums įsisąmoninti dabartį, nes viską paverčia įpročiu. Tu galėtum kiekvieną naują dieną suvokti ir priimti į širdį kaip kažką nauja, bet jie nuolat primena tau, kad kažkur jau esi tai išbandęs ir daręs. Ir galiausiai tu viską pradedi priimti ne kaip džiaugsmą ir pasitenkinimą, o tik kaip nepakeliamą darbą dar ir dar kartą daryti tą patį...
Tarkim, tau labai patinka viena daina. Tu lauki, kol ji nuskambės per radiją, išgirdęs pasididini garsą, specialiai nusiperki diską ir klausaisi vien tik savo mėgstamiausios dainos. Malonumas neapsakomas! Bet štai protas jau sako: „Kiek gi galima vieną ir tą patį sukti ir sukti?!“ Ir tu imi galvoti: „Kaip ji man įgriso, kaip nusibodo!“ Nebenori jos klausytis, išgirdęs skubi nutildyti ar pats pasišalinti.
Štai taip ir visur. Paimkime, pavyzdžiui, dviejų žmonių santykius. Iš pradžių tu vertini ir brangini kiekvieną akimirką, praleistą su mylimu žmogumi. Paskui ego ir protas, du broliai dvyniai, sako: „O gal dar ką nors išbandyti? O gal tai jau sena ir nereikalinga? Juo labiau, kad jau gyventi su juo nebepakenčiama“. O visa tai dėl to, kad meilė pavirto prieraišumu, apaugusiu daugybe išlygų. Štai mes ir kenčiame. Kenčiame, nes pamiršome apie dabarties akimirkos besąlygiškumą ir vertę. Bet išeitis yra!
 
Gelbsti meditacija
Meditacija – štai geriausias būdas viską sutvarkyti. Viskas bus gerai, svarbiausia – tikėti. Štai paprasta praktika, kurią galite pamėginti atlikti kasdien, kad atnaujintumėte savo suvokimą, jog iš tiesų kiekviena diena ypatinga.
Atsikėlę ryte tuoj pat eikite prie veidrodžio. Žvelgdami sau giliai į akis sakykite: „Ši diena nauja ir tokia vienintelė!“ Be abejo, labai svarbu tai pasakyti išties nuoširdžiai, su didžiule meile sau ir pasauliui. Stenkitės viską daryti lėčiau nei įprastai, tiesiog įsisąmonindami, ką būtent darote. Štai, jau einate į dušą – ir imate jausti, kaip kiekvienas vandens lašas paliečia kūną. Kokia tai palaima – mėgautis kiekvienu veiksmu! Ir pusryčiaudami neleiskite sau galvoti, kaip įprastai: ar bus spūstis kelyje, o kas bus šiandien darbe? ir pan. Paprasčiausiai valgykite, rūpestingai kramtydami maistą, stengdamiesi naujai pajausti įprastą skonį. Ir taip – visur...
 
Dėmesys – nuo minčių į jausmus ir poelgius
Ką mes iš tiesų darome pasitelkę šią paprastą praktiką? Ogi mokomės medituoti apie kiekvieną veiksmą. Tai jau savaime mums teikia džiaugsmo. Juk tai taip fantastiška: kad ir ką darytum – tu laimingas! Štai kur jos prasmė. Mes perkeliame savo dėmesį nuo minčių į jausmus ir poelgius. Jei kurį laiką reguliariai kartosite šią praktiką, netruksite pajusti, kad ir įprastus dalykus galima suvokti kaip naujus, o kartu iš šio suvokimo pasisemti labai daug energijos. Tiesiog pamėginkite.
 
Jokių apgailestavimų ir... jokių lūkesčių
Kad galėtum džiaugtis čia ir dabar, kad galėtum gyventi visavertį gyvenimą išgyvendamas dabarties akimirkas, svarbu išmesti iš galvos (ir širdies) visus apgailestavimus dėl praeities ir... visus lūkesčius dėl ateities. Nes būtent čia ir slypi laimės harmonija.
Apskritai, laukti ko nors ateityje yra tiesiog kvaila. Nes ateities, kaip tokios, paprasčiausiai nėra – ją reikia kurti ir modeliuoti, bet tik ne jos laukti. Laukimas gimdo kančią, nes tu nepasirengęs kitiems variantams. O juk visa kas tavo gyvenime gali tekėti laisvu maršrutu, bet perspektyvoje – tau geriausiu. Taigi negalvok tiek daug apie ateitį, nesaugok jai savęs, neatidėliok to, ką seniai svarbu atlikti. Atlik tai būtent dabar, ir tuomet tau nebus dėl ko gailėtis.
 
Atsiverk pasauliui
 
Pagalvok, kas tau trukdo tapti laimingu žmogumi? Kas trukdo pradėti gyventi tiesiog dabar? Galbūt didžiausias tavo „stabdis“ ir yra tai, kad tavo gyvenimas susideda tik iš minčių apie ateitį ir praeities išgyvenimų? Pradėk gyventi čia ir dabar! Atsiverk pasauliui, ir jis įteiks pačių geriausių dovanų, kurios tau yra paruoštos. Svarbiausia, kai esi čia ir dabar, tai esi toks imlus ir dėmesingas, kad visuomet pamatysi šias dovanas, o ne spardysi jas iš įpratimo nežiūrėdamas po kojomis...
 
  

Žymos: Sveikata, Santykiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Jonai, kodėl tu miegi darbe?
– Suprantate, viršininke, namie mažas vaikas miegoti neleidžia...
– Tai atsinešk vaiką, kad ir darbe neleistų miegoti.