Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-11-09

Laikas – didžiausias priešas patyrus sąnarių traumą 

  
Laikas – didžiausias priešas patyrus sąnarių traumą
© Wikipedia nuotr.

Sąnarys – ne automobilio detalė, sugedus nepakeisi, todėl kilus problemoms reikia gydyti ir taip jį kuo ilgiau išlaikyti sveiką bei funkcionalų.

Sąnarių, raiščių, sausgyslių ir raumenų – vadinamojo judamojo aparato – sužeidimus dažniausiai patiria aktyvų fizinį darbą dirbantys bei sportuojantys žmonės, tai sujaukia jų kasdienybę, apriboja aktyvumą, socialinį gyvenimą.
  
Kaip taisyklė, dažniausiai pažeidžiami intensyviausias ir didžiausias apkrovas patiriančios žmogaus kūno vietos – kelio, čiurnos, pečių, alkūnės, riešo sąnariai.
„Dažniausiai pažeidžiamas kelio sąnarys – tai didžiausia ir viena iš sudėtingiausia kaulų jungtis žmogaus kūne“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V.Grybo g., Vilniuje, ortopedijos-traumatologijos centro vadovas Darijus Rimas.
 
Anot jo, yra daug pirminių požymių, signalizuojančių apie šio sąnario problemas: po traumos ar fizinio krūvio sąnarys sutinsta, atsiranda skausmas, tampa karštas, atsiranda kelio sąnario strigimas, silpnumas, nestabilumas, sutrinka judesių amplitudė, sunku ištiesti ar sulenkti.
 
„Tokiais atvejais būtina kreiptis į gydymo įstaigą, geriausiai, jei yra galimybė, tiesiai į ortopedą-traumotologą, taip sutaupomas brangus laikas, kuris gali turėti įtakos gydymo rezultatui.
 
Kalbant apie kelio sąnarį, dažniausiai patiriamos traumos, meniskų, raiščių plyšimai, kremzlės pažeidimai. Retesni yra kaulų lūžiai, girnelės išnirimai.
 
Šie sužalojimai reikalauja chirurginio gydymo: plyšę meniskai siuvami ar jų plyšusios dalys šalinamos, atstatomi plyšę kryžminiai raiščiai, kremzlės defektai. Negydant, sąnarys yra, pažeidžiama kitos struktūros, situacija prastėja: mažėja judrumas, socialumas, auga svoris“, – pasakojo centro specialistas.
 
„Palaipsniui problema plinta, atsiranda gretimų sąnarių, kitos kojos, juosmens ar kaklo skausmai, vienos raumenų grupės persitempia, kitos atrofuoja.. Tai matoma net plika akimi – pažeistos galūnės raumenų masė pastebimai sumažėjusi“, – paaiškino D. Rimas.
Kelio ir kitų sąnario gydymas prasideda tinkamu ištyrimu – daromos rentgeno nuotraukos, atliekama kompiuterinė tomografija, tačiau efektyviausia priemonė, kuri padeda gauti tiksliausią atsakymą – tai magnetinis rezonansas.
 
Nuo tyrimo rezultatų priklauso, koks gydymas bus paskirtas – konservatyvus arba chirurginis.
 
Mūsų centre visa tai galima atlikti per vieną dieną – atvykus pacientui atliekami ir tyrimai, ir nustatoma diagnozė, ir paskiriamas gydymas. Esant reikalui atlikama artroskopinė operacija“, – pasakojo D. Rimas.
 
Jo teigimu, šiuolaikinė medicininė įranga centre suteikia galimybę taikyti naujausius gydymo būdus: atliekamos meniskų išsaugojimo, raiščių ir kremzlių atstatymo operacijos.
 
„Labai didžiuojamės tuo, kad mūsų centras yra vienas iš nedaugelio Europoje, kurį pasirinko Vokietijos kompanija, galinti išauginti natūralią kremzlę iš mažyčio jos gabalėlio. Jį siunčiame tai kompanijai ir po kelių savaičių gauname išaugintą natūralų audinį, kurį implantuojame pacientui taip panaikindami kremzlės defektą.
 
Šis būdas – tikra revoliucija sporto medicinos pasaulyje.
 
Sąnariams gydyti mūsų centre taip pat taikomos ir kitos, naujausias tendencijas atitinkančios procedūros: hialurono rūgšties, plazmos, kamieninių ląstelių injekcijos“ – pasakojo D. Rimas.
 
Be galo svarbus pooperacinis reabilitacinis gydymas. Reikia leisti sugyti pažeistai struktūrai, palaipsniui apkrauti ir didinti fizinį krūvį, gražinti sąnario mobilumą, raumenų jėgą.
 
Reziumuodamas pokalbį ortopedas dar kartą pakartojo – patyrus traumą, skaudant, tinstant, stringant sąnariui, ar esant kitiems nemaloniems simptomams, eikėtų kreiptis tiesiai į specialistą. Bendromis pastangomis spręsim problemas, kad vėl galėtumėte sportuoti, dirbti, džiaugtis gyvenimu. Aktyvus gyvenimas, nuolatinė fizinė veikla, sportas, sveikų sąnarių garantas.
 
„Taupykime laiką, juk jo atsukti atgal negalime“, – primena D. Rimas.
 

Konsultacijos, daugiau informacijos:

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
V. Grybo g. 32, 10318 Vilnius
tel. +370 5 247 6385
Facebook: MedCentras
 
  

Žymos: Sąnariai, traumos, medcentras, Medicinos diagnostikos ir gydymo

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Minutės trukmė priklauso nuo to, kurioje tualeto durų pusėje būsi...