Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   The Daily Mail   |   BBC   |   2014-10-14

Lewishamo ligoninėje – panika dėl Ebola užsikrėtusio paciento

  
Lewishamo ligoninėje – panika dėl Ebola užsikrėtusio paciento

Lewishamo ligoninė buvo visiškai nepasiruošusi priimti ligonio, galimai užsikrėtusio gyvybes pasaulyje šluojančiu Ebolos virusu. Nepaisant nurodymų galimai Ebola užsikrėtusius žmones siųsti į specialų gydymo centrą, vyras buvo paguldytas į bendrąją ligoninę.

Tačiau liudininkas „The Daily Mail” pasakojo, kad ligoninės personalas prie paciento nė nenorėjo artintis.
„Ligoninė buvo visiškai nepasiruošusi tokiam atvejui. Personalas panikavo ir bijojo dėl savo saugumo,” – dienraščiui sakė liudininkas.
Karščiuojantis vyras į Lewishamo ligoninės greitosios pagalbos skyrių kreipėsi savaitgalį. Jis pasakojo neseniai į Jungtinę Karalystę grįžęs Afrikos, iš vieno iš Ebolos židinių – Siera Leonės.
 
Vyras paguldytas į izoliuotą palatą. Vis dėlto, kaip pasakojo ligoninėje dirbantis liudininkas, jam leista naudotis bendrais tualetais ir netgi sulaukti lankytojų. Patys gydytojai esą vilkėjo tik specialias prijuostes ir pirštines, rišėjo paprastas veido kaukes – specialiųjų „bio” kostiumų – nė kvapo.
 
Realaus gyvenimo Ebolos testo ligoninė neišlaikė kaip tik tą dieną, kai Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) specialistai medikus mokė, kaip tinkamai reaguoti į šio mirtino viruso pavojų.
 
„Remiantis surinkta ligos anamneze ir infekcinio skyriaus gydytojų patarimais, pacientui nustatytas „mažas Ebolos rizikingumas”, – nesusprtimą aiškino Nacionalinės sveikatos tarnybos Lewishamo ir Greewicho padalinys. „Tokie pacientai visada gydomi izoliacijoje ir personalas dėvi reikiamus apsauginius drabužius.”
Kadangi vyriškis buvo priskirtas prie mažo rizikingumo grupės, jam leista pasimatyti su lankytoju, tačiau tik esant griežtai konrtrolei – lankytojui esą duoti specialūs apsauginiai drabužiai.
 
Sveikatos tarnyba patvirtino, kad vyriškis Ebola užsikrėtęs nebuvo.
 
Šiandien keleivius, atskrendančius iš Ebolos paliestų Vakarų Afrikos šalių - Liberijos, Siera Leonės ir Gvinėjos - imsis tikrinti ir Heathrow oro uostas. Tikimasi, kad iki Kalėdų Jungtinė Karalystė turėtų sulaukti mažiau nei dešimties Ebolos atvejų, praneša BBC. Savaitės pabaigoje panašūs tikrinimai dėl mirtino viruso turėtų būti pradėti vykdyti ir Gatwicko oro uoste bei Eurostar traukinių stotyse.
Gruodį Gvinėjoje prasidėjus ligos protrūkiui ir Ebolai išplitus vakarų Afrikoje, nuo viruso pasaulyje mirė daugia nei 4000 žmonių.
 
 
 
  

Žymos: Ligoninė, Eurostar, Gatwick, karantinas, Lewishamas, virusas, Heathrow oro uostas, Ebola

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?