Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Daily Mail   |   2014-12-18

Ligoniais rūpinasi anglų kalbos nemokantys slaugytojai

  
Ligoniais rūpinasi anglų kalbos nemokantys slaugytojai
© Flickr. nuotr.
Anglijoje slaugytojų pradėjo trūkti po to, kai buvo gerokai sumažinta jų mokytojų etatų

Vienas iš penkių Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) sistemoje dirbančių slaugytojų – užsienietis. Tačiau bijoma, kad personalo stygiaus krizė Anglijos ligoninėse privertė samdyti slaugytojus, kurie angliškai nekalba tiek gerai, kad galėtų tinkamai atlikti savo darbą.

Praėjusiais metais Anglijos ligoninėse įdarbinti beveik šeši tūkstančiai slaugytojų iš užsienio. Tai yra vienas iš penkių pernai Nacionalinės sveikatos tarnybai priklausančiose gydymo įstaigose įsidarbinusių slaugytojų. Daugiausiai medikų į šią poziciją įdarbinta iš Ispanijos ir Portugalijos.
Tačiau rekordiniai slaugytojų „pirkimo” iš užsienio skaičiai paskatino baimes, kad kai kuriems medikams trūksta anglų kalbos žinių gerai atlikti savo darbui, pranešė „Daily Mail”
 
Karališkojo Slaugos koledžo atstovas Peteris Carteris sakė, kad skaičiai parodė „stebėtiną priklausomybę” nuo užsieniečių darbo jėgos. „Per pastaruosius keletą metų išryškėjo panikos paskatintas slaugytojų pirkimas iš bet, kur tik jų galima rasti. Taip siekiama užtikrinta saugią priežiūrą.”
 
Slaugytojų personalo krizę lėmė vyriausybės gerokai sumažinti slaugytojų mokytojų etatai.
 
„Esame susirūpinę, kad prastos anglų kalbos žinios gali lemti užsieniečių slaugytojų klaidas darbe ir nesusipratimus, kai pacientai jiems bandys paaiškinti savo problemas,” – susirūpinimą išreiškė Pacientų asociacijos atstovė Katherine Murphy.
Praėjusį mėnesį „Daily Mail” atliktas žurnalistinis tyrimas atskleidė, kad karjeros mugėje Portugalijoje slaugytojai susidūrė su sunkumais užpildyti elementariausias įdarbinimo formas. Jiems, anot laikraščio, užduočiai įgyvendinti prireikė net vertėjo paslaugų.
 
Dienraštis aprašė Porto mieste vykusią slaugytojų karjeros mugę. Joje Anglijos ligoninių vadovai iš kandidatų nereikalavo laikyti griežtų rašytinės anglų kalbos testų. Atvirkščiai – nesugebantiems užpildyti įdarbino blankų angliškai buvo pasiūlyta naudotis automatizuota vertimo sistema.
 
Kai kurie kandidatai žurnalistams prisipažino apie silpnas savo anglų kalbos žinias, bet teigė buvę užtikrinti, kad tai nesudarys bėdų dirbant, nes ir pacientai, ir ligoninės personalas su jais kalbės lėtai.
 
Ligoninių vadovai laivas darbo vietas bando užpildyti Ispanijoje ir Portugalijoje, kur dėl ekonominės krizės itin išaugo nedarbas. Tačiau dėl Europos sąjungos įstatymų netikslumų Slaugos ir akušerijos tarnyba negali iš būsimųjų slaugytojų reikalauti parodyti gerų anglų kalbos žinių įgūdžių dar prieš jiems
užsiregistruojant NHS sistemoje.
 
Ligoninės pačios turėtų įdiegti kalbos testus personalui, tačiau įtariama, kad daugelis prieš tokius reikalavimus užmerkia akis.
 
„Iš savo pacientų girdime, kad su užsieniečiais slaugytojais iš tiesų kyla problemų dėl komunikacijos ir procedūrų bei procesų nesupratimo. Privalome užtikrinti, kad jie turi visas būtinas kvalifikacijas bei yra kompetentingi vykdyti savo pareigas, taip pat geba su pacientais susišnekėti angliškai,” – sakė Murphy.
 
„Visi šie slaugytojai gali būti puikūs, be susirūpinimas dėl kalbos barjero nėra išgalvotas. Tokia situacija tik parodo NHS neorganizuotumą – kodėl neruošiame daugiau savų slaugytojų,” – klausė „Pacientų susirūpinimo” organizacijos atstovė Joycė Robins.
 
Sveikatos sistemos ekspertai tikina, kad karjeros mugėse nusamdyti užsieniečiai tėra trumpalaikis sprendimas ir jis nepadės užpildyti tuščių darbo vietų.
 
Sveikatos departamento atstovas patvirtino, kad šiemet buvo sukurta daugiau nei 1000 slaugytojų mokytojų darbo vietų. Tačiau jis pripažino, kad darbuotojai iš užsienio visada buvo itin svarbi NHS dalis.
Dabar slaugytojai iš užsienio sudaro daugiau nei dešimtadalį iš daugiau nei šešių šimtų tūkstančių slaugytojų, turinčių teisę dirbti Anglijoje.
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Ligoninės Anglijoje, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbuotojai skambina direktoriui:
– Gerbiamas direktoriau, visų darbuotojų vardu norime pasveikinti jus Kovo 8-osios proga!
– Bet aš juk ne moteris?!
– Mes žinome, kad ne moteris, bet kalė kaip reta!