Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-09-11

Ligoninėms gresia bankrotas

  
Ligoninėms gresia bankrotas Šalyje visos ligoninės generuoja nuostolį.

Lietuvoje praktiškai visos ligoninės balansuoja ties bankroto riba. Tokia situacija susiklostė todėl, kad baziniai įkainiai, kurie taikomi gydymo įstaigose yra labai maži. Norima juos kelti, tačiau bendro sutarimo aukščiausiuose valdžios sluoksniuose kol kas nėra.

„Jei nebus imtasi rimtų sprendimų didinti (bazinių kainų. - Red.) balo vertę, bankrotas ligoninėms pirmiausia neišvengiamas“, - sakė Lietuvos ligoninių asociacijos prezidentas Dalis Vaiginas per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį, kurį cituoja žiniasklaida.
Įkainiai iš tikrųjų yra labai maži. Šiuo metu bazinių kainų balo vertė beveik visoms paslaugoms yra 0,89 lito. Medikai ir jų atstovai stebisi, kad nors valstybėje kalbama apie krizės pabaigą, sveikatos apsaugos sistemoje jokių šviesulių nematyti. D. Vaiginas taip pat pastebėjo, kad nei viena šalies ligoninė negali pasigirti teigiamu balansu. Ir, kaip teigiama, nuostoliai tik didėja.
 
Nuostolingai dirbti pradėjo ir slaugos ligoninės. Iki šiol iš medicinines paslaugas teikiančių įstaigų geriausia situacija buvo miestų poliklinikose, bet paskutiniai duomenys rodo, kad jų situacija irgi sparčiai prastėja.
Manoma, kad padėtį bent šiek tiek pataisytų papildomų paslaugų apmokestinimas. Nes kol kas didžioji dalis paslaugų tiek poliklinikose, tiek ligoninėse ar kitose gydymo įstaigose, yra nemokamos.
 
  

Žymos: Sveikata, Ligoninė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?