Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, mirror.co.uk   |   2019-05-29

Londono mokyklose - tymų protrūkis, visuomenė įspėjama dėl pavojaus sveikatai 

  
Londono mokyklose - tymų protrūkis, visuomenė įspėjama dėl pavojaus sveikatai
© facebook nuotrauka

Londono tėvai raginami skiepyti vaikus MMR (tymų, kiaulytės bei raudonukės) vakcina - Londone - tymų protrūkis. Trijų Londono rajonų mokyklų direktoriai paraginti likti budriais.

sveikatos ministerijos laiškas, mokyklų vadovus Westminster, Kensington & Chelsea, bei Hammersmith & Fulham rajonuose įspėja, kad tymų atvejai labai padažnėjo nuo šių metų balandžio mėnesio.  

Anglijoje infekcinių susirgimų atvejų skaičius auga ir šiaip, sveikatos apsaugos pareigūnai dirba siekdami sumažinti anti-vakcinavimo propagandos kiekį viešojoje erdvėje.  

Blogiausia situacija yra šiose mokyklose: Fulham Boys School, Chelsea Academy, ir St Marylebone Church of England School.  

Sveikatos apsaugos kontrolierė Dr Janet Lo rašė, kad įprastomis aplinkybėmis rašytų tiesiogiai paveiktai švietimo įstaigai bei tėvams, tačiau buvo nuspręsta įspėti platesnę auditoriją, turint omenyje, kad sergantys vaikai gali turėti brolių ir seserų kitose mokyklose.  

Tymai yra labai užkrečiami ir gali turėti rimtų komplikacijų.  Simptomai: į peršalimą panašus kosulys, čiaudėjimas ir tekanti nosis; peršinčios, paraudusios akys; karščiavimas; maži pilkai balti taškiukai vidinėje žando pusėje; skausmas; bėrimai.  

Komplikacijos: hepatitas; smegenų infekcijos; regos problemos ir net aklumas; širdies bei nervų sistemos ligos ir sutrikimai; persileidimas ir negyvagimiai; priešlaikinis gimdymas; žemas naujagimio svoris.  

Kaip galima suprasti iš komplikacijų, tymai yra labai pavojingi nėščioms moterims.  

Laiške rašoma: „mes labai patariame užtikrinti, kad tėvai ir mokytojai žinotų apie tymų, kiaulytės bei raudonukės vakcinos svarbą ir paskatinti tėvus bei vaikus skiepytis.  

Ši situacija iškilo pasauliniame tymų protrūkių dažnėjimo kontekste. Sveikatos apsaugos organizacijos įspėja, kad anti-vakcinavimo propaganda kelia pavojų, nes dėl pasirinkimo neskiepyti vaikų vis dažniau atsinaujina ligos, kurios jau seniai skiepų buvo iššluotos.  

Sveikatos sekretorius praėjusią savaitę įspėjo, kad MMR vakcina gali būti pasitelkta į pagalbą kovojant su neskiepyti pasirinkusiais tėvais.  

Jis siūlo, kad neskiepytiems vaikams būtų uždrausta lankyti mokyklas, taip tėvai būtų priversti juos skiepyti. Tokią tvarką yra įvedusi ne viena vakarietiška šalis.  

Seselės šią idėją kritikuoja, sakydamos, kad tai tik didins skeptišką požiūrį į skiepus ir sako, kad įsibaiminusius tėvus reikėtų šviesti.  

Unicef tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė milijono JK vaikų praleido pirmą MMR skiepą nuo 2010 iki 2017 metų.  

Per pirmus tris 2019 metų mėnesius JK jau užfiksuoti šimtai ligos atvejų.  

Vakcinacijos MMR skiepu kritimą lėmė britų chirurgo Andrew Wakefieldo klaidingi pasisakymai apie tai, kad tarp MMR vakcinos ir autizmo esama ryšio.

Taip chirurgas pasisakė 1998 metais ir šis jo teiginys iki šiol klaidina anti-vakcinavimą propaguojančius tėvus, nors ne sykį ir ne du buvo įrodyta, kad toks teiginys yra absoliučiai klaidingas.
  

Žymos: Mokyklos, Skiepai, tymai, privalomi skiepai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paprastai mergaitėms patinka lėlytės, o berniukams – gražios mašinėlės. Bet kodėl paaugus viskas pasidaro atvirkščiai?