Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Facebook.com, twitter,   |   2014-10-15

„McDonald‘s“ pagaliau atskleidė mėsainių sudėtį

  
„McDonald‘s“ pagaliau atskleidė mėsainių sudėtį Greitojo maisto restoranai kaltinami į maistą dedantys kirminų bei hormonų.

Greitojo maisto restoranai „McDonald‘s“ pirmą kartą į maisto gamybos cechą įsileido kameras ir taip stengėsi atskleisti tiesą apie visas sudedamąsias patiekalų dalis. Tikėtąsi, kad parodžius kaip gaminami „McDonald‘s“ mėsainiai bus paneigti gandai apie į jų sudėtį įeinančias „rožines gleives“ bei kirminų mėsą.

Kompanija savo sekėjų „Facebook“ ir „Twitter“ socialiniuose tinkluose paprašė klausti to, kas jiems įdomu, kalbant apie greitąjį maistą ir jo sudėtį. Vienas iš klausimų buvo ar iš tiesų mėsainis net laikomas metus, nesupūva? Šiam smalsuoliui atsakyta, kad tokia teorija tikėtina. Greičiausiai taip gali nutikti todėl, kad mėsa dehidratuota, o pelėsiui ir puviniams formuotis reikalinga drėgmė.
Kitas klausimas apetito nekėlė dar labiau: „Ar „McDonald‘s“ jautienos mėsainiuose yra sumaltų kirminų?“. Kompanija atsakė trumpai ir aiškiai. „Ne. Tai šlykštu. Istorijos pabaiga.“ Atsakiusi į šį klausimą kompaniją pridėjo video įrašą, kuriame užfiksuota laidos „Mitų griovėjai“ kelionė į fermą, kurioje auginamos karvės „McDonald‘s“ patiekalams. Laidos vedėjas, prieš ragaudamas mėsainį pasitikslina prižiūrėtojo ar jo sudėtyje „yra akių obuolių ir lūpų“, tačiau prižiūrėtojas patvirtino, kad mėsainiams gaminti naudojama tik valgymui tinkama mėsa.
 
Greitojo maisto gigantai prisipažino, kad nuo 2011-ųjų nebenaudoja mėsos ir kaulų masės, vadinamos „rožinėmis gleivėmis“, tačiau anksčiau jų dėdavo į patiekalus. Šį produktą naudoja dauguma mėsos perdirbėjų, kad sumaltais kaulais bei odomis padidintų grynos mėsos masę.
 
Taip pat „McDonald‘s“ prisipažino, kad duonos gaminiuose naudoja azodikarbonamidą tam, kad kepiniai išlaikytų formą. Kadangi ši medžiaga naudojama ne tik maisto pramonėje, bet ir gaminant, pavyzdžiui, jogos kilimėlius, pasklido gandas, kad mėsainių sudėtyje esama gumos ir plastmasės. Kompanija atvirai atsakė į kliento klausimą apie mėsos gaminiuose randamus hormonų preparatus. „Dauguma mūsų galvijų gauna hormonų dozę. Jie skirti augimo skatinimui. Šie hormonai patvirtinti veterinarijos tarnybų ir yra naudojami visose JAV“, - rašoma oficialiame restoranų tinklo puslapyje.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Greitas maistas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis užeina į kažkokį pusiau legalų naktinį klubą. Žodžiu, tokį, kur kazino ir panašios pramogos. Mato, prie vieno stalo sėdi pora vyrukų ir žaidžia pokerį su šunimi. O šuo taip visai guviai kortas mėto, tarpais muša ir pan. Žmogelis prieina prie to stalo ir klausia:
– O, tai matyt labai protingas šuo?
– Ne, – tarė vienas iš žaidėjų, – kai jis gauna gerą kortą, ima vizginti uodega.