Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-03-17

Medicinos turistai mokesčių mokėtojams skolingi 62 milijonus

  
Medicinos turistai mokesčių mokėtojams skolingi 62 milijonus
© Flickr nuotr.
Medicinos turistai Anglijos mokesčių mokėtojams skolingi 62 milijonus svarų.
Vienas pacientas ieškomas dėl 15 tūkst. svarų skolos už gydymą nuo alkoholizmo.

Anglijos ligoninių vadovų galvos skausmas – kaip iš pabėgusių turistų susigrąžinti milijonus už sveikatos paslaugas nesumokėtų svarų. Ir pinigus medicinos turistai nusuko ne už lūžusias kojas, bet tokias ilgalaikes procedūras kaip chemoterapija, dializė ar net gydymą nuo alkoholizmo.

Nacionalinės sveikatos tarnyba (NHS) išplatino duomenis, iš kurių matyti, kad medicinos turistai, kuriems Anglijoje nepriklauso nemokamos medicinos paslaugos, vienai Londono ligoninei liko skolingi beveik 18 milijonų svarų.
Iš viso medicinos turistai šimtui Anglijos ligoninių nesusimokėjo už 62 milijonus svarų kainavusias paslaugas, pranešė express.co.uk. Tokios didžiulės skolos susidarė per pastaruosius penkerius metus.
Tačiau Sveikatos departamentas paskaičiavo, kad medicininis turizmas Anglijos sveikatos sistemai galėjo padaryti net dviejų milijardų žalą.
 
Išlaidų turistų sveikatos bėdosms spręsti analizė parodė, kad gydyti vienam pacientui buvo išleista daugiau nei 420 tūkst. svarų. Jis buvo gydytas nuo hemofilijos.
 
Keli kiti užsieniečiai pacientai turėjo susimokėti daugiau nei šimtą tūkstančių svarų siekiančias sąskaitas už tokias gyvybiškai svarbias procedūras kaip dializė, kaulų čiulpų transplantacija ar chemoterapija.
 
Dar vienas pacientas ieškomas dėl 15 tūkst. svarų skolos už gydymą nuo alkoholizmo.
 
„Niekas neatsisakys turistams suteikti būtinos skubiosios medicininės pagalbos, tačiau mokesčių mokėtojai turi teisę pykti, kai medicinos turistai išsisuka nesumokėję milijonų svarų už suteiktas ilgalaikes medicinines paslaugas,” – sakė „Mokesčių mokėtojų aljanso” atstovas Jonathanas Isabis.
 
„Jei turistai nori gauti medicininių paslaugų, jie privalo susimokėti,” – nukirto vyriškis.
Anglijos medicinos sistema lyg medus traukia viso pasaulio sergančiuosius, mat medikai čia durų niekam neužtrenks.
 
Sveikatos departamentas užtrikrino, kad per artimiausią mėnesį turėtų būti patvirtintos naujos taisyklės, leisiančios iš medicinos turistų per metus susigrąžinti 500 milijonų svarų.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, Ligoninės Anglijoje, Medicinos turizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mikė Pūkuotukas visiškai nenorėjo vesti, bet mintis apie jo laukiantį medaus mėnesį tiesiog varė jį iš proto.