Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-01-21

Medikai nebespėja teikti būtiniausių paslaugų

  
Medikai nebespėja teikti būtiniausių paslaugų Ekspertai tikina, kad senėjanti visuomenė verčia keisti medicinos sistemą.

D. Britanijos daktaras, profesorius Bruce\'as Keogh\'as perspėjo, kad jeigu greitai nebus imtasi rimtų priemonių, medikų paslaugos taps nebeįperkamos.

Ženkliai pailgėjus žmonių gyvenimo trukmei, gyventojų senėjimas skatina gydymo paslaugų poreikio augimą. Sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) ateitis atrodo itin miglotai bei kelia didelį susirūpinimą sveikatos specialistams. Nenumaldomai didėjant paklausai, greitai gali tapti nebeįmanoma suteikti reikiamas paslaugas visiems norintiems.
Duodamas interviu „The Guardian” laikraščiui, B. Keogh’as sakė: „Jei NHS ir toliau planuoja nieko nekeisti, bus tikrai sunku susitvarkyti, nes pšiuo metu egzistuojantis paslaugų suteikimo modelis yra visiškai netinkamas ateičiai.”
 
Tarp esamų NHS problemų, B. Keogh’as atkreipė dėmesį į vietinių paslaugų, tokių kaip rajono slaugytojų, laisvų vietų skaičiaus bendruomenės ligoninėse ir psichikos sveikatos pagalbos, trūkumą. Tai, kad šios ir kitos paslaugos nebėra suteikiamos lokaliai, gali būti viena iš pagrindinių priežasčių vis didėjančiam greitosios pagalbos (A&E) paslaugų poreikiui paaiškinti. Dėl nuolat didėjančio vyresnio amžiaus žmonių skaičiaus, ligoninės perpildomos, o specialistai turi ilgus laukiančiųjų sąrašus.
 
Tačiau taip pat profesorius paneigė tokių įstaigų kaip Karališkasis slaugos koledžas ir Darbo partija tvirtinimus, kad svarbiausias NHS paslaugas teikiančios institucijos – greitoji pagalba, bendrosios praktikos gydytojai ir greitosios pagalbos automobilių tarnybos – nebesugeba susidoroti su paklausa ir jas jau kuris laikas yra ištikusi krizė. „Žodis „krizė” reiškia, kad jūs negalite su kažkuo susidoroti”, sakė B. Keogh’as. „Svarbiausios NHS institucijos šiuo metu išgyvena kritinį etapą, bet su tinkama pagalba greitai atsigautų”, teigė daktaras.
 
Sveikatos departamento atstovas sakė: „Kaip ir kitos sveikatos sistemos visame pasaulyje, NHS susiduria su precedento neturinčiu medicinos paslaugų paklausos didėjimu. Dėl to paslaugas padaryti mokamas nebūtų teisingas sprendimas. Mes kuriame strateginį NHS planą ateičiai ir kitiems metams radome papildomus £2 mlrd investicijų, skirtus transformuoti sveikatos priežiūros sistemą bei patenkinti senėjančios visuomenės poreikius. “
 
 
 
 
  

Žymos: Medicina, Sveikata Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?