Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-07-18

Mirtina liga sergantis britas teisme kovoja dėl teisės numirti

  
Mirtina liga sergantis britas teisme kovoja dėl teisės numirti Britas teismo prašo duoti leidimą atimti sau gyvybę.
Vyro teigimu, kadangi jam liko gyventi mažiau kaip pusmetis, o jis tebėra tinkamos psichinės būklės tokiam sprendimui priimti, norėtų turėti galimybę „taikiai ir oriai“ numirti savo pasirinktu metu.

Mirtina liga sergantis britas Noelis Conway pirmadienį Aukščiausiajam Londono teismui pateikė prašymą dėl teisės į eutanaziją.

Šis Noelio Conway prašymas prieštarauja Didžiojoje Britanijoje galiojančiam eutanazijos draudimui, todėl tikėtina, kad tai taps viena svarbiausių pastarųjų metų bylų.
67-erių N.Conway degeneracinė liga buvo diagnozuota 2014-aisiais. Medikai prognozuoja, kad jis neišgyvens nė metų. Vyro teigimu, kadangi jam liko gyventi mažiau kaip pusmetis, o jis tebėra tinkamos psichinės būklės tokiam sprendimui priimti, norėtų turėti galimybę „taikiai ir oriai“ numirti savo pasirinktu metu.
 
„Žinau, kad bet kokiu atveju mirsiu, tačiau kaip ir kada (tai įvyks), turėčiau nuspręsti aš pats“, – savo pasirinkimą aiškino vyras.
 
2014 metais Britanijos Aukščiausiasis Teismas atmetė kito vyriškio prašymą panaikinti eutanazijos draudimą. Teismas tąkart pareiškė, kad prieš teismams priimant kokius nors sprendimus, visus klausimus, susijusius su pagalba numirti, turėtų apsvarstyti šalies parlamentas.
 
Įstatymų leidėjai kol kas nesutinka pakeisti 1961-ųjų Savižudybės akto, kuris draudžia padėti nusižudyti kitiems asmenims.
 
Neįgaliųjų teisių grupės atstovai „Not Dead Yet U.K.“ teigė užjaučiantys N.Conway, tačiau sakė nepritariantys bandymui pakeisti minėtą teisės aktą.
 
„To įstatymo pakeitimas yra gąsdinanti perspektyva didžiajai daliai neįgaliųjų ir sergančiųjų mirtinomis ligomis, kurie labai stengiasi pasiekti lygybę visiems“, – teigė vienas iš „Not Dead Yet U.K.“ įkūrėjų Philas Friendas.
N.Conway bylą trijų teisėjų kolegija turėtų nagrinėti iki penkių dienų, tačiau jų spendimas bus paskelbtas tik po kelių savaičių.
 
 
  

Žymos: Liga, Aukščiausiasis teismas, eutanazija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis skundžiasi savo draugams:
- Tie rujojantys bei miaukiantys katinai mane visiškai iš kantrybės išvedė! Aš net savo šunį ant jų užsiundžiau...
- Ar sėkmingai?
- Ai, velniop tuos katinus... Gal kam šuniukų reikia?