Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Dailymail.co.uk.   |   2016-11-19

Mokslininkai jau žino, kurie maisto priedai sukelia vėžį

  
Mokslininkai jau žino, kurie maisto priedai sukelia vėžį
Žarnyno vėžys – antrasis daugiausia gyvybių pareikalaujančių vėžio rūšių sąraše JK.

Mokslininkai teigia, kad kasdien vartodami įrpastus produktus nesusimąstome, kad kai kurie jų priedai išties pavojingi mūsų sveikatai, o kraštutiniu atveju gali sukelti net vėžį.

Pasirodo, dažniausiai pavojingų priedų gausu tokiuose kasdieniuose produktuose, kaip balta duona, margarinas ir saldumynai.
Anot mokslininkų, produkto tekstūrai gerinti ir galiojimo terminui pailginti skirti emulsikliai, kurių dedama į daugumą perdirbtų maisto produktų, gali sutrikdyti sveikų žarnyno bakterijų balansą.
 
Kaip jau įrodė ne vienas tyrimas, šie pokyčiai dažnai tampa slaptų organizmo uždegimų priežastimi žarnyne, o tai savo ruožtu sukuria tinkamas sąlygas piktybiniams dariniams formuotis ir plėstis.
 
Jau anksčiau išsiaiškinta, kad dėl ligos atsirandantis uždegimas didina blogųjų žarnyno bakterijų kiekį ir neretai gali tapti žarnyno vėžio priežastimi.
 
Pasak Dailymail.co.uk, žarnyno vėžys – antrasis daugiausia gyvybių pareikalaujančių vėžio rūšių sąraše Jungtinėje Karalystėje (JK). Pirmoje vietoje – kasmet 16 200 mirčių sukeliantis plaučių vėžys. Ši vėžio rūšis – ketvirtoji pagal diagnozuojamų atvejų skaičių. Šiame sąraše pirmauja krūties, prostatos ir plaučių vėžys.
 
Tačiau tam tikri maisto produktai mūsų organizmus gali apsaugoti nuo vėžio. Mokslininkų teigimu, brokoliai, kopūstas, Briuselio kopūstai, arbūzas, vynuogės turi prieš uždegiminių savybių ir gali mus apsaugoti nuo vėžio.
 
Patariame vengti traškučių, sausainių ir baltos duonos, rvartoti mažiau audonos mėsos, druskos, žemės riešutų ir tam tikrų grūdų, kurie skatina uždegiminius procesus, taip pat gerti kuo mažiau alkoholio.
 
  

Žymos: Sveikata, Vėžys, Maisto produktai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pusryčių nevalgau, vis galvoju apie tave. Pietų nevalgau, vis galvoju apie tave. Vakarienės nevalgau, vis galvoju apie tave. Naktimis nemiegu... Noriu valgyti