Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-05-13

Naujas virusas gąsdina Europą

  
Naujas virusas gąsdina Europą Mirtinas virusas, kuris jau pasiekė Europą, atkeliavo iš Dubajaus.

Prancūzija – pirmoji, kurioje užfiksuotas mirtino viruso atvejis. Šiuo metu pablogėjus sveikatos būklei ūmia kvėpavimo takų infekcija sergantis vyriškis gydomas reanimacijoje. Tokia žinia apskriejo pasaulį ir privertė sunerimti tiek medikus, tiek ir paprastus žmones.

Baiminamasi, kad naujas virusas, kuris labai panašus į ūmų kvėpavimo takų sindromą (SARS), pareikalaus gyvybių ir Europoje. SARS mirtį sėjo 2002-2003 metais, kilo Azijoje ir nusinešė 800 gyvybių. SARS paplito žmonėms užsikrėtus nuo gyvūnų. Tuo tarpu naujuoju virusu žmogus užsikrečia nuo žmogaus, o tai ypač pavojingas ir gąsdinantis būdas. Skaičiuojama, kad Saudo Arabijoje jau mirė mažiausiai 20 žmonių, pranešė BBC.
Pirmasis vyriškis Prancūzijoje užsikrėtė, kaip manoma, po atostogų Dubajuje. Begydant jį ligoninėje, Lilio mieste, virusu užsikrėtė ir toje pačioje palatoje gulėjęs vyriškis. Tai laikoma blogu ženklu, nes reiškia, kad virusas plinta daug paprasčiau nei manyta iki šiol.
 
Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) perspėjo, kad naujasis koronavirusas tikriausiai gali būti perduodamas vieno žmogaus kitam, o Saudo Arabija informavo apie dvi naujas jo aukas. Tiesa, medikai ramina: virusas klaidžioja po pasaulį maždaug metus, o kol kas užfiksuoti „tik“ 34 mirtini atvejai.
 
  

Žymos: Sveikata, Ligos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Nesuprantu, kodėl Lietuvoje taip visi nori to aukštojo mokslo. Pas mus, pavyzdžiui, iš 25 žmonių įmonėje tik du su aukštuoju: valytoja ir kurjeris…
*****