Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-02-05

Nelegalūs dantų balintojai sukėlė nepakenčiamą skausmą

  
Nelegalūs dantų balintojai sukėlė nepakenčiamą skausmą
© pxhere nuotr.
Paklausi ir pelninga dantų balinimo paslauga vilioja nelegalius teikėjus.
Stipresnė priemonė gali lemti dantų praradimą ar žaizdas dantenose bei burnoje

Aiškėja, kad neteisėtai dantų balinimo paslaugą Jungtinėje Karalystėje teikiantys asmenys naudoja veiksmingas, tačiau uždraustas priemones, kurios vėliau sukelia dideles sveikatos problemas.

Tai paaiškėjo po BBC Londone atlikto tyrimo, kurį nacionalinis transliuotojas pradėjo po vieno vyriškio skundo – britas po dantų balinimo procedūros ėmė jausti „nepakeliamą skausmą“.
„Jį jaučiau ir procedūros metu, o vėliau burna tapo itin jautri tarsi atvira žaizda“, – skundėsi Richard’as Grieveson’as po apsilankymo pas vieną grožio paslaugas teikiančią moterį Londone.
 
Pradėjus tyrimą paaiškėjo, kad ji procedūros metu naudojo net 35 procenetų stiprumo vandenilio peroksidą, kai JK galiojanti tvarka registruotiems paslaugos teikėjams leidžia naudoti vos 6 proc. stiprumo šį junginį.
 
Stipresnė priemonė gali lemti dantų praradimą ar žaizdas dantenose bei burnoje.
 
Tačiau paklausi ir pelninga paslauga vilioja nelegalius teikėjus, kurie naudoja stipresnius cheminius junginius – tuo įsitikino ir BBC: slapta kamera užfiksuota, kaip tokios paslaugos nelegaliai teikiamos grožio salonuose arba namuose, procedūrų metu naudojamas 25 proc. stiprumo peroksidas.
 
Vienos moters iš Plaistow pasiteiravus ar ši žinanti, kad tokia priemonė yra neteisėta, šį atsakė, jog žino. Ji už paslaugą paprašė 75 svarų sterlingų. Kita, rasta Paddington’e, taip pat šia veikla vertėsi nelegaliai, jos įkainis – 100 £, nors moteris prisipažino, dantų balinimo mokėsi vos vieną dieną.
 
Įtartinas medžiagas naudojo ir vienas grožio salonas Ilford’e, tačiau po BBC apsilankymo jo darbuotojos pažadėjo, kad šių priemonių atsisakys.
JK generalinė dantistų taryba tikina, kad užfiksuoti atvejai – tik lašas jūroje, nelegalių dantų balintojų skaičius ženklai auga dėl didėjančios paklausos. Įprastai šias paslaugas teikti gali tik registruoti odontologai, kurie prisiima atsakomybę už naudojamas priemones.
 
Legalaus teikėjo paslaugos vidutiniškai kainuoja apie 150-200 svarų sterlingų.
 
  

Žymos: Dantų balinimas, dantų balinimas anglija, dantų balinimas londonas, dantų skausmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžo vyrukas iš Afrikos. Susitinka draugą, o tas ir klausia:
– Na, kaip džiunglės?
– Oi, buvo toks nuotykis! Einu per džiungles, tik žiūriu, gorila iššoka iš krūmų. Ėmiau bėgti, o ta vejasi. Įlipau į pirmą pasitaikiusią palmę, gorila bandė irgi lipti, bet nuslydo.
Draugelis klausia:
– O tu neišsigandai? Aš tai iš baimės būčiau į kelnes pridėjęs!
– O kaip tu manai, kodėl ji nuslydo?