Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-02-28

Neleiskite širdžiai iššokti

  
Neleiskite širdžiai iššokti Abejingas žmogus nereaguoja į nieką, o jūs rinksitės, į ką reaguoti.
Pirmiausia įvertinkite naujieną protu ir pasistenkite nereaguoti jausmais, jei negalite pakeisti to, kas vyksta

Ar žinote, kodėl pavargstame? Mes atiduodame savo energiją per dėmesį. Senovės kinai sakė, kad mūsų jėgas nusineša penki vagys: tai mūsų akys, ausys, nosis, burna ir mintys.

Daug jėgų atima bet koks dėmesys tam, kas neharmoninga ar nereikalinga. Vadinasi, bet koks dėmesys, susijęs su išgyvenimais, jausminga reakcija ten, kur ji nereikalinga, atima daug jėgų. Visi bereikalingi svarstymai, apmąstymai, kai mintys nevirsta realybe, o tik nuolat verda galvoje vis tas pats „viralas“, irgi atima daug jėgų.
Pasirodo, išmokti sugauti šiuos vagišius nėra sunku. Iš pradžių bus visai paprasta, nes tereikės tik sąmoningai filtruoti viską, ką žiūri ir ko klausaisi. Ir svarbiausia – neleisti įsiplieksti emocijoms. Tai dar vadinama „neleisti širdžiai iššokti pasitikti naujienos“, kad ir kokia ji būtų – pamatyta per televizorių, išgirsta per radiją ar iš kaimyno.
 
Taigi, pirmiausia įvertinkite naujieną protu ir pasistenkite nereaguoti jausmais, jei negalite pakeisti to, kas vyksta. Jei naujiena tragiška, galite pasimelsti už kenčiančius, bet patys neimkite aimanuoti ar audringai aptarinėti. Prispauskite abu delnus prie krūtinės ir tarsi fiziškai neišleiskite širdies išorėn. Užsimerkite. Jei akių užmerkti nesinori, nors nekoncentruokite žvilgsnio, žvelkite lyg į tolį už tūkstančio kilometrų. Iš šalies jūsų akys atrodys šiek tiek „stiklinės“, bet dėl to nesijaudinkite. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir leiskite jausmams nurimti.
 
Taigi, ši antroji dalis nebus tokia jau lengva, nes mes įpratę reaguoti į viską. Bet norint išlikti ramiam ir be reikalo neeikvoti savo gyvybinės energijos, reikia reaguoti kaip veidrodžiui: atspindėti, bet nesugerti į save.
 
Tiesa, kai kas gali imti būgštauti, kad taip dirbtinai stabdydamas savo emocijas taps abejingas. O kai kurie dar gal ir pacituos: „Bijokite abejingųjų, nes su jų nebyliu pritarimu, žemėje egzistuoja išdavystės ir melas.“
 
Bet palikime gražias frazes tiems atvejams, kuriems jos iš tikrųjų ir buvo skirtos, ir necituokime visur, kur nereikia. Ne, abejingumas jums negresia. Abejingas žmogus nereaguoja į nieką, o jūs rinksitės, į ką reaguoti. Jūs džiaugsitės ir linksminsitės ten, kur norėsite, ir nepergyvensite ten, kur nenorite, bet kur to iš jūsų laukia kiti. Kodėl jie to nori? Ogi kad pasisemtų iš jūsų energijos. Pasirašyk! Už! Prieš! Balsuok, antraip pralaimėsi! Bėk paskui mus! Vis tokie šūkiai iš esmės reiškia: duok mums savo energijos. Tai tokia energinio vampyrizmo atmaina. Jums nereikia savo gyvybine energija maitinti visų, kas tik to pareikalauja. Tiesa, nelengva atlaikyti emocinį puolimą ir išlikti ramiam, bet verta to išmokti.
 
  

Žymos: Sveikata, Psichologija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi tėtis su Petriuku prie bendro stalo. Petriukas siekdamas šaukštu košės užkabina butelį degtinės. Butelis susvyruoja, bet nenukrinta. Petriukas nusijuokia:
– Matei, tėti, butelis buvo per plauką nuo mirties!
Tėvas pasižiūri į Petriuką ir atsako:
– Tu irgi.