Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2017-01-12

NHS medikus iš Lietuvos vilioja pasakiška alga

  
NHS medikus iš Lietuvos vilioja pasakiška alga
© pixabay.com
Spragas sistemoje turėtų užkaišyti medikai iš užsienio.
Medikai viliojami 90 tūkst. svarų sterlingų atlyginimu bei pažadu padėti persikaustyti iš gimtinės į JK.

Personalo krizės ištikta nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) gydytojus kviesis iš kitų Europos Sąjungos valstybių, tarp jų – ir Lietuvos. Jiems Jungtinėje Karalystėje siūlomos itin geros sąlygos.

Šalyje šiuo metu itin trūksta bendrosios praktikos, šeimos gydytojų, taip pat ligoninių priimamuosiuose. Dėl to pacientai priversti laukti milžiniškose eilėse, kol bus priimti ir sulauks kvalifikuotos pagalbos.
Sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai jau dabar keliauja po Europą ir verbuoja medikus vykti į JK. Teigiama, kad 500 gydytojų bus atrinkti iš Lietuvos, Lenkijos, Kroatijos, Ispanijos bei Graikijos, jie dalyvaus 12 savaičių trukmės mokymuose ir tuomet pradės darbą Jungtinėje Karalystėje.
 
Medikai viliojami 90 tūkst. svarų sterlingų metiniu atlyginimu, žadama, kad bus pasirūpinta jų persikaustymu iš gimtinės į JK.
 
Teigiama, kad pirmieji mokymai prasidės jau kitą savaitę ir gydytojai iš svetur galės pradėti dirbti balandžio mėnesį, o kita kampanijos banga lauks dar po trijų mėnesių.
 
JK gydymo įstaigos sveikina tokį valdžios žingsį ir neabejoja, kad tai padės išspręsti esamas problemas.
 
Sveikatos apsaugos ministerija tokio žingsnio ėmėsi norėdama išspręsti vis gilėjančią darbuotojų krizę, dėl kurios šalies gyventojams patekti pas gydytoją darbo dienomis tapo itin sunku, padėtis ne tik nesitaiso, bet ir blogėja.
 
  

Žymos: NHS, Lietuvos gydytojai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris visada atneša laimę. Iš pradžių tu laimingas kartu su ja, vėliau – kai jos nėra šalia.