Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2017-03-05

Nuo išvengiamos infekcijos kas dvi savaites JK miršta po naujagimį

  
Nuo išvengiamos infekcijos kas dvi savaites JK miršta po naujagimį
© Flickr.com
Naujagimis.
Anglijoje ir Velse minėtu streptokoku užsikrėtė 518 naujagimių. 27 kūdikiai mirė, o dar dešimtys liko neįgalūs.

Kas dvi savaites Jungtinėje Karalystėje nuo lengvai išvengiamos infekcijos miršta po kūdikį. Naujagimių susirgimų skaičius streptokoku B per ketverius metus išaugo 12 proc.

 Britų vaikų priežiūros padalinys paskelbė šokiruojančius tyrimo rezultatus – per ketverius metus nuo 2011-ųjų Anglijoje ir Velse minėtu streptokoku užsikrėtė 518 naujagimių. 27 kūdikiai mirė, o dar dešimtys liko neįgalūs.
Daugeliu atveju bakterija nekenksminga, tačiau kartais ji sukelia mirtinas ligas, pavyzdžiui, meningitą, pneumoniją ar kraujo užkrėtimą. Jei kūdikis užsikrečia per pirmąją savaitę nuo gimimo, komplikacijų rizika išauga.
 
Streptokoką B savo organizme nešioja viena iš keturių besilaukiančių motinų ir jį gali perduoti vos gimusiam kūdikiui. Neigiamų pasekmių vaikui daugeliu atveju galima išvengti, jei sąrėmių metu motinai suleidžiama antibiotikų.
 
Moterys skundžiasi, kad medikai nėštumo metu netikrina ar šios yra bakterijos nešiotojos. Nors ši problema opi visoje Europos Sąjungoje, Jungtinėje Karalystėje minėti tyrimai vis dar neatliekami.
 
  

Žymos: Ligos,, Tėvai ir vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžo vyrukas iš Afrikos. Susitinka draugą, o tas ir klausia:
– Na, kaip džiunglės?
– Oi, buvo toks nuotykis! Einu per džiungles, tik žiūriu, gorila iššoka iš krūmų. Ėmiau bėgti, o ta vejasi. Įlipau į pirmą pasitaikiusią palmę, gorila bandė irgi lipti, bet nuslydo.
Draugelis klausia:
– O tu neišsigandai? Aš tai iš baimės būčiau į kelnes pridėjęs!
– O kaip tu manai, kodėl ji nuslydo?