Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Standard.co.uk   |   2019-04-16

Nuo kitų metų Anglijos mokyklose - nemokami įklotai ir tamponai

  
Nuo kitų metų Anglijos mokyklose - nemokami įklotai ir tamponai
© Pexels.com

Nuo kitų metų visose Anglijos mokyklose besimokančios mergaitės turės prieigą prie nemokamų moterų higienos priemonių, pranešė valdžia.

Šis sprendimas buvo priimtas po praeitą mėnesį pasirodžiusio pranešimo, kad įklotai, paketai ir tamponai bus nemokamai suteikiami tik pagrindinėse mokyklose besimokančioms merginoms. Tiesa, imta kritikuoti, kad valdžia stengiasi nepakankamai.
Antradienį vaikų ir šeimos ministras Nadimas Zahawi patvirtino Švietimo departamento kompensuojamą planą būtiniausiomis priemonėmis aprūpinti ir jaunesnes mokines.
 
Amika George, kampanijos „Free Periods“ įkūrėja šią žinią sutiko itin džiugiai. „Jau daugiau nei dvejus metus „Free Periods“ kampanija stengėsi, kad mokyklose ir koledžuose merginoms būtų suteikta prieiga prie nemokamų menstruacinių produktų. Tai reiškia, kad kiekvienas vaikas turės galimybę gauti išsilavinimą ir nereikės praleisti pamokų dėl menstruacijų. Kiekvienas vaikas į mokyklą turėtų ateiti negalvodamas, iš kur jie gaus kitą jiems reikalingą tamponą ar paketą“, – sakė jis.
 
Vasarį atlikti „Bloody Big Brunch“ tyrimai atskleidė, kad daugiau nei ketvirtadalis merginų ir moterų, dėl to, jog negalėjo pasirūpinti menstruacijoms skirtais produktais, praleido pamokas ar neatėjo į darbą. Anksčiau buvo manoma, kad su šia problema susiduria tik kas dešimta moteris, tačiau po apklausos paaiškėjo, kad tai – gerokai dažnesnė problema.
 
„Valdžia yra pasiryžusi užtikrinti, kad niekas nestabdytų žmonių siekti aukščiausių rezultatų ir siekia, kad visi gyventų aktyvų ir sveiką gyvenimą, būtų laimingi. Štai kodėl nusprendė visiškai kompensuoti moterų higienos priemones visose pagrinidinėse Anglijos mokyklose ir koledžuose. Po pokalbių su tėvais, mokytojais ir mokiniais šią programą nusprendėme įgyvendinti ir daugiau nei 20 tūkst. pradinių mokyklų“, – tęsė ministras.
  

Žymos: Mokykla, valdžia, menstruacijos, nemokami produktai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atvažiuoja klounas į degalinę ir sako:


– Įpilkit man 10 lašų benzino ir 3 lašus tepalo.


Degalinės darbuotojas:


– Tai jums gal dar ir į padangas pirstelėti?