Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-01-13

Nutukusi Britanija šiurpina šalies specialistus: antsvoris jau tapo nacionaline problema

  
Nutukusi Britanija šiurpina šalies specialistus: antsvoris jau tapo nacionaline problema
© pixabay.com

Didžiosios Britanijos medikai skambina pavojaus varpais: tyrimo duomenys parodė, kad vien praėjusiais metais daugiau kaip 41 tūkst. nutukusių pacientų, įskaitant septynias paaugles, prireikė kelio arba klubo operacijų.

Atlikto tyrimo ataskaitoje vardijama, kad per praėjusius 12 mėnesių šalyje buvo atlikta 25 577 kelių keitimo operacijos ir 16 184 klubų operacijos. Nutukimo padariniai ir vis didesnis mastas šokiruoja, ekspertai ragina kuo greičiau imtis priemonių, nes ateityje ši problema gali tapti nevaldoma. Vis dėlto visuomenėje vis dar įprasta laikytis nuomonės, kad antsvoris yra asmeninė žmogaus problema. Viena kelio keitimo operacija Didžiojoje Britanijoje kainuoja apie 5,5 tūkst. eurų. Kaip jau minėta anksčiau, šalis finansavo per 41 tūkst. tokio tipo operacijų.
Nesudėtinga suskaičiuoti, kiek britų mokesčių mokėtojų pinigų kainavo antsvorio sukeltų negalavimų gydymas, ir suprasti tai, kad problema reikalauja sprendimo nacionaliniu lygmeniu. Tarp tūkstančių antsvorio turinčių žmonių, kuriems buvo atliktos operacijos, buvo ir septynios paauglės, jų amžius svyruoja nuo 15 iki 19 metų. Nacionalinio nutukimo forumo pirmininkas Tamas Fry‘us baisėjosi faktu, kad jauno amžiaus asmenys atsidūrė šioje statistikoje: „Tai yra tragiška, tačiau prognozės yra liūdnos. Vis daugiau suaugusiųjų ir vaikų diagnozuojamas antsvoris, dėl to jiems prireiks sąnarių keitimo operacijos.“
 
„The Sunday times“ skelbia, kad 2009 m. buvo įvykdyta 6191 sąnario keitimo operacija, o 2017–2018-aisiais – jau 41 761 operacija. Vis garsesnės diskusijos apie antsvorį Didžiojoje Britanijoje ir vėl paskatino raginimus nutukimą klasifikuoti kaip chroninę ligą, kurią gydyti privalo specialistai. Anglijos Visuomenės sveikatos agentūra (PHE) informavo, kad britų vaikai iki dešimto gimtadienio suvartoja 18 metų cukraus kiekio normą. Remiantis PHE duomenimis, dešimtmečiai Didžiojoje Britanijoje per savo gyvenimą jau suvartojo 138 kg cukraus.
 
Sveikatos agentūra skelbia jau pradėjusi darbą su maisto industrijos atstovais, siekdama sveikesnių alternatyvų. PHE taip pat tikina pradėjusi kampanijas, skatinančias fiziškai aktyvesnį šeimų gyvenimą.
 
Tunkantis pasaulis
 
Nutukimas yra sparčiai auganti problema ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir pažangiose pasaulio valstybėse. Ekspertai prognozuoja, kad „šiandieniniais tempais“ beveik pusė Didžiosios Britanijos populiacijos ir vienas iš penkių žmonių pasaulyje 2045-aisiais bus ypač nutukę. Anksčiau atlikti tyrimai dėl fizinio aktyvumo taip pat nenuteikia optimistiškai: 1,4 mlrd. suaugusių pasaulio gyventojų aktyvia fizine veikla užsiima neužtektinai.
 
Didžiosios Britanijos Karališkojo medicinos koledžo ekspertai ragino nekaltinti žmonių dėl antsvorio ir nutukimą vertinti kaip chronišką ligą. Tokiu būdu asmenims būtų suteikta reikiama ir efektyvi specialistų pagalba. „Susidarius pastarajai situacijai, valdžia, ne žmonės, privalo imtis veiksmų. Būtent valdžia gali nulemti maisto racioną, reguliuodama, pritaikydama mokesčius, kontroliuodama prieinamumą ir įperkamumą“, – sakė koledžo profesorius Andrew Goddardas. Ekspertas atkreipė dėmesį į ne mažiau svarbias aktyvaus laisvalaikio skatinimo iniciatyvas. „Infrastruktūros, priemonių įrengimas vietinėse bendruomenėse, be abejonės, paskatintų žmones judėti“, – tikino profesorius.
  

Žymos: Maistas, Sportas,, Nutukimas, Viršsvoris, Cukrus

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sudūžta lėktuvas. Tyrimų specialistai randa juodą dėžę. Perklauso. Paskutiniai įrašyti žodžiai, piloto balsas:
– Žiūrėkit kaip moku...