Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-03-30

Oficialu: nuo meningito B skiepijami visi vaikai

  
Oficialu: nuo meningito B skiepijami visi vaikai Meningokokinė infekcija dažniausiai užsikrečia kūdikiai ir vaikai.
Skiepai nuo meningito B bus įtraukti į bendrą nacionalinę vaikų skiepų programą.

Po to kai Jungtinė Karalystė pagaliau baigė derėtis su vaistų gaminimo įmone dėl vakcinos kainos, oficialiai pranešta, kad šalyje nuo meningito B bus paskiepytas kiekvienas kūdikis, - skelbė portalas express.co.uk.

Sveikatos sekretorius Jeremy’is Huntas džiaugėsi, kad Didžioji Britanija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kuri įves nacionalinę sveikatos apsaugos programą nuo šios itin pavojingos bakterinės ligos.
Po pasiekto kainų susitarimo su farmacijos milžine „ GlaxoSmithKline” (GSK), reikiamas kiekis vakcinos bus įsigytas dar šį mėnesį. Skiepai nuo meningito B bus įtraukti į bendrą nacionalinę vaikų skiepų programą.
 
Sveikatos departamentas ir GSK siekia, kad dviejų mėnesių kūdikiai nuo šios dažnai mirtinos ligos būtų pradėti skiepyti dar šių metų rugsėjį. Skiepai vaikui bus kartojami keturių ir dvylikos mėnesių.
 
Taip pat bus įvesta vienkartinė išlyginamoji programa skiepų negavusiems trijų ir keturių mėnesių kūdikiams.
 
J. Huntas sakė, kad po gana ilgų derybų GSK sutiko vieną skiepų dozę parduoti už 19 svarų, kai tuo tarpu iš pat pradžių buvo prašoma 75 svarų.
Kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje meningitu B užsikrečia apie 1200 žmonių. Meningokokinė infekcija dažniausiai užsikrečia kūdikiai ir vaikai. Vienas iš dešimties liga užsikrėtusių žmonių miršta. Trečdalis užsikrėtusiųjų kenčia nuo tokių ilgalaikių komplikacijų, kaip fizinė negalia, galūnių amputacija dėl kraujo užkrėtimo, kurtumas ar smegenų pažeidimas.
  

Žymos: Skiepai, Vaikai, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja suvalkietis taksi per kalnus. Staiga taksi nuslysta nuo skardžio ir lekia į prarają. Suvalkietis pradeda rėkti ant vairuotojo:
- Po velnių, nors skaitliuką išjunkite!