Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-06-16

Ortopedinių problemų įkaitais JK tapę lietuviai išeitį rado Lietuvoje

  
Ortopedinių problemų įkaitais JK tapę lietuviai išeitį rado Lietuvoje UAB „MEDvisus“ direktorė Viktorija Bebrauskienė ir pati lydi pacientus iš užsienio.
Viską iki smulkmenų suplanuojame už žmogų, jam nereikia dėl nieko sukti galvos

Pastebima tendencija, kad Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ir dirbantys lietuviai vis dažniau susiduria su įvairiomis ortopedinėmis problemomis, tačiau ne visi skuba jas spręsti – dėl atsainaus vietos medikų požiūrio, laiko ir informacijos trūkumo ignoruoja kūno siunčiamus signalus. Tačiau sumanūs tautiečiai rado būdą apeiti kliūtis užsienyje ir be didelio vargo sutrikimus išsigydyti gimtinėje, net jeigu jie ten ir neapsidraudę.

Sunkus fizinis darbas, žinia, lemia specifinius sveikatos sutrikimus, kurie neretai žmones atveda prie ortopedų kabineto. Lietuvoje dirbantys specialistai pastebi, jog pastaruoju metu itin dažnai užsienyje dirbantys lietuviai skundžiasi kelių skausmais, į kuriuos nekreipiant dėmesio galima sulaukti dar didesnių problemų.
Būtent taip atsitiko vienoje iš Londono statybų kompanijoje dirbančiam Kęstui. Pajutęs nedidelius kelio skausmus lietuvis juos ignoravo, kol jie tapo nepakeliami, tapo sunku vaikščioti, o galiausiai koja tarsi nutirpo ir dėl to jis darbo metu krito nuo kopėčių ir prasiskėlė galvą. Laimei, žaizda nebuvo didelė, o ją sutvarstę ligoninės priimamojo medikai nekreipė dėmesio į kojos problemą.
 
Apskritai, pasak vyro, Jungtinėje Karalystėje, išsigydyti tokius negalavimus Jungtinėje Karalystėje yra sudėtinga.
 
„Po ilgo laukimo geriausiu atveju pateksi pas šeimos gydytoją, kuris paguos ir išrašys vaistų, o išsamesnių tyrimų ar gydymo teks laukti mėnesius. Tuo tarpu skausmas nemažėja, darbas nelaukia“, – sakė jis.
 
Lietuvis pateko tarsi į užburtą ratą: į penktą dešimtį įkopęs vyras anksčiau su sveikata rimtesnių problemų neturėjo, todėl nežinojo nuo ko pradėti, o nežinia ir baimė prarasti darbą tiesiog varė į neviltį.
 
Vis dėlto sprendimą jis rado neišėjęs iš namų: internete.
 
Samdo asmeninius padėjėjus
Niekam ne paslaptis, kad į Lietuvą gydytis sveikatos sutrikimų grįžta tūkstančiai emigravusiųjų, tačiau jie dažnai nežino tikrosios tikslios problemos, pasimeta klaidžiuose ligoninių ir biurokratinių įstaigų koridoriuose. Dėl to tenka planuoti papildomus vizitus, pratęsti atostogas arba išvažiuoti neužbaigus visų procedūrų, paliekant jas ateičiai.
 
Taip gaištamas brangus ne tik ligonio, bet ir jo artimųjų laikas – dažniausiai trumpam į Lietuvą gydytis sugrįžusius žmones lydi jų šeimos nariai
 
Sumanesni lietuvaičiai atrado būdą, kaip viso to išvengti – samdo asmeninius sveikatos vadybininkus. Gana neseniai Lietuvoje teikiamos paslaugos esmė – padėti užsienyje esančiam pacientui išsiaiškinti sutrikimą, suplanuoti jo kelionę ir gydymą, vizito metu lydėti jį gydymo įstaigose, tarpininkauti, tvarkyti biurokratinius reikalus, išlydėti į užsienį.
 
Būtent šią naujovę ir atrado Kęstas, mums papasakojęs apie šią paslaugą.
 
„Visas mano gydymas užtruko tris dienas. Būtų trukę dar trumpiau, tačiau tinkamu metu nebuvo skrydžio“, – įspūdžiais dalijosi vyras.
 
Už žmogų suplanuoja absoliučiai viską
 
Asmeninio sveikatos vadybininko paslaugas teikiančios UAB „MEDvisus“ direktorė Viktorija Bebrauskienė teigia, kad pagrindinė jų veikla – tai tarsi palydovas visam gydymo laikotarpiui Lietuvoje.
 
„Pradedame nuo to, kad pagal tam tikrus požymius nuotoliniu būdu nustatoma tikroji problema, per parą sudaromas tikslus jos gydymo ir kelionės planas, kaina. Viską įvertinęs žmogus šį planą patvirtina, tuomet mes organizuojame jo atvykimą į Lietuvą ir išvykimą, pasitinkame oro uoste ir išlydime, pristatome į gydymo įstaigas, kuriose atliekamos reikiamos procedūros.
 
Visą laiką esame greta: esant reikalui aplankome ligoninėje, suorganizuojame nakvynes apgyvendinimo įstaigose. Vienu žodžiu, viską iki smulkmenų suplanuojame už žmogų, jam nereikia dėl nieko sukti galvos“, – pasakojo V. Bebrauskienė.
 
Anot „MEDvisus“ direktorės, bendravimas su pacientu nenutrūksta atsisveikinus su juo oro uoste – neretai konsultacijos tęsiasi ir po gydymo Lietuvoje.
 
„Esame tarsi tarpininkas tarp jo ir gydytojų, juk medicina pasižymi specifiniais terminais, tvarka. Tiesą sakant, tam tikrų žinių neturinčiam žmogui tikrai gali būti sunku susigaudyti“, – sakė V. Bebrauskienė.
 
Į tarp „MEDvisus“ besikreipiančių JK lietuvių vyrauja ortopedinių problemų turintys žmonės, jie, kaip taisyklė, skundžiasi Anglijos sveikatos apsaugos sistema – esą geriausiu atveju sulaukiama diagnostikos, o laukiant išsamesnių tyrimų ar gydymo kantrybės taurė gali būti perpildoma.
 
V. Bebrauskienė teigia, kad lietuviai iš Jungtinės Karalystės kreipiasi ir dėl kitų priežasčių – esant reikalui vadybininkas gali suplanuoti net grožio chirurgijos ar kitas medicines paslaugas, jie naudojasi galimybe gauti kompensacijas už gydymą iš NHS.
 
„Tačiau didžiausias tokios paslaugos pranašumas yra tai, kad nėra jokių papildomų rūpesčių ir trunka neilgai. Todėl lietuviai gali susiplanuoti ne tik gydymą, bet ir eilinį sveikatos patikrinimą atostogų metu. Įprastai juos nuo to atbaido laiko trūkumas ir nežinomybė, o su mumis viskas atliekama neklaidžiojant“, – sakė „MEDvisus“ asmeninė sveikatos vadybininkė. 
 
Daugiau informacijos: www.medvisus.com
El. paštas: [email protected]
Tel. +44 20 3519 5102
 
  

Žymos: MEDvisus, Viktorija Bebrauskienė, gydymas lietuvoje, asmeninis sveikatos vadybininkas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pagal statistiką pati populiariausia vyriška žinutė mobiliuoju telefonu: „Aš tave irgi."